KTU užduotis moksleiviams – suprojektuoti Muzikos namus Kauno centre

KTU užduotis moksleiviams – suprojektuoti Muzikos namus Kauno centre

Praejusiu metu akimirkos 2
Organizatorių nuotr.

Jei turėtumėte galimybę, kokią suprojektuotumėte svajonių koncertų salę ir įrašų studiją Kaune? Kas joje grotų? Kaip užtikrintumėte garso izoliaciją bei geriausią akustikos kokybę? Šie klausimai jau sukasi daugiau nei 70 Lietuvos moksleivių ir 10 mokytojų galvose.

Rugsėjo 17 d. antram sezonui atidaryto KTU Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) organizuojamo tarptautinio projekto „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ metu dalyviai turės suprojektuoti Muzikos namus Kauno centre, tačiau tiksli vieta dėl konkurso taisyklių kol kas dar nėra neatskleidžiama.

Pernai visus metus moksleiviai projektavo Džeimso Bondo viešbutį Londone. Šį kartą projekte ir toliau dalyvaujantys ar visai naujai prisijungę dalyviai turės gilintis į koncertų salių ir įrašų studijų specifiką, skirti dėmesio akustikai bei turės galimybę mokytis iš geriausių šios srities ekspertų Lietuvoje.

Dalyviai turės ne tik sugalvoti savo Muzikos namų idėją, išskirtinumą, logotipus, išplanavimą, architektūrines idėjas, bet ir sukurti 3D modelius su profesionalia projektavimo programa, parengti konstrukcijų ir inžinerinių tinklų aprašymus bei kitas svarbias projekto dalis.

Praejusiu metu akimirkos 3 1

Moksleiviai – iš visos šalies

Antrus metus organizuojamo projekte prie prieš metus dalyvavusių Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjaus, Vilniaus Žemynos bei Panevėžio J. Balčikonio gimnazijų šį kartą jungiasi ir Kauno Saulės gimnazija.

„Prieš metus neabejojome moksleivių kūrybiškumu, tačiau jų sukurti projektai daugelį tikrai nustebino. Šis projektas patrauklus tuo, kad jis apjungia meną, inžineriją, leidžia moksleiviams išbandyti projektavimo įrankius, su kuriais dirba tikri architektai ir statybos inžinieriai, ir galiausiai –  leidžia jiems sukurti netipinius statinius, juos vizualizuoti. Labai svarbi projekto dedamoji – ryšys su sričių ekspertais“, – pasakoja KTU SAF fakulteto dekanas Andrius Jurelionis.

Andrius Jurelionis
Andrius Jurelionis

Jo teigimu, pandemijos periodu konkurso organizatoriai neišvengiamai tu adaptuotis, dalį susitikimų ir renginių perkelti į virtualią erdvę.

„Pandemijos akivaizdoje tiek mes, tiek moksleiviai pamatome – koks svarbus šiandieniniame pasaulyje tampa skaitmeninis projektavimas. Moksleiviai ne tik gali patys dirbti su skaitmeniniais modeliais, bet gali neišeidami iš namų aplankyti statybos vietą, įkelti savo sukurtus objektus į nuskenuotą miesto aplinką. Džiaugiuosi, kad šiemet projekte dalyvaus daugiau mokyklų. Mes jų tikrai nenuvilsime, į projektą įtrauksime daug specialistų ir įkvepiančių asmenybių“, – tvirtina dekanas.

Patarimai – iš žymių atlikėjų

Žinių ir įkvėpimo pasisemti dalyviai galėjo jau ir atidarymo metu, nors dėl Covid-19 prevencijos dalyviai negalėjo susirinkti gyvai į atidarymą, nuotoliniu būdu jie susitiko su ne vienu puikiai žinomu ekspertu.

Iš anksto įrašytame užduoties pristatymo reportaže apie tai ko tikisi iš koncertų salių ir įrašų studijų papasakojo „Freaks on Floor“ vokalistas Justinas Jarutis bei būgnininkas Rokas Beliukevičius, „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas bei komikas, atlikėjas Mantas Bartuševičius.

Visi atlikėjai vieningai daug dėmesio skyrė koncertų salių akustikai, artumui su žiūrovais bei jaukumui. Taip pat atkreipė dėmesį, kad atlikėjams tiek prieš koncertus, tiek ir įrašų darymą yra ypač svarbus poilsio kambarėlis ir vieta, kur jie galėtų ramiai laukti savo pasirodymo.

Konsultuos pasaulinio lygio ekspertai

Po atlikėjų su dalyviais pasisveikino projekto iniciatorė iš Didžiosios Britanijos Alison Watson. Organizacijos „Class of Your Own“ įkūrėja su komanda identišką projektą vykdys su Didžiosios Britanijos moksleiviais.

Susirinkusiems apie įrašų studijų niuansus trumpai pristatė LRT Radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis. Projekto dalyvių dar laukia daugiau susitikimų ir pažinties su LRT OPUS garso įrašų studija ir čia dirbančiais ekspertais. Ši radijo stotis šiemet tampa ir projekto partneriais.

Architektūrinėmis idėjomis ir kaip sugalvoti savo projektą, į ką atsižvelgti jį projektuojant patarė puikiai žinomas architektas, pripažintas ir kaip metų menininkas ir KTU architektūros studijų programos dėstytojas, docentas Gintaras Balčytis. Po jo apie akustikos svarbą ir savo patirtį projektuojant BBC Maida Vale centrą pasidalino akustikos inžinierius iš Didžiosios Britanijos Ben Burgess.

„Tikimės, kad šie žmonės įkvėps dalyvius domėtis, kurti ir drąsiai klausti įvairių ekspertų, kaip jiems įgyvendinti geriau savo projektą. Nuolat kalbama, kad reikia keisti nusistovėjusį mokymosi procesą, šiuo projektu leidžiame moksleiviams ir mokytojams išbandyti projektu grįsto mokymosi galimybes. Kai dalyviai turi pasitelkti kompleksą žinių ir gebėjimų, nuo kalbų, dailės, matematikos iki fizikos ir IT žinių“, – sakė projekto programos koordinatorė Laura Jankauskaitė-Jurevičienė.

Moksleiviai savo svajonių Muzikos namus komandose kurs iki gegužės mėnesio.

Projekto partneriai: „Class of Your Own“, „Bentley systems“, „LRT OPUS“, KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centras.

Praejusiu metu akimirkos 4 1

Praejusiu metu akimirkos 1 1

Temos: Andrius Jurelionis, Design. Engineer. Construct! Lithuania, KTU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai