Kauno miestas – neabejotinas verslo, pramonės ir kultūros variklis apskrityje. Puiki geografinė padėtis, veikiančios didelės pramonės įmonės ir mokslo įstaigų branduolys leidžia siekti vis geresnių rezultatų, įgyvendinti strateginiuose planuose numatytus tikslus.
Tikslai – aiškūs ir konkretūs
Kauno miestas yra nusimatęs tris pagrindines prioritetines sritis: konkurencingos ekonomikos plėtra, darnios ir veržlios visuomenės kūrimas, miesto aplinkos kokybės gerinimas. Jas įgyvendinant siekiama kurti investicijoms palankią verslo aplinką, sudaryti sąlygas žinių ekonomikos plėtrai, didinti Kauno, kaip logistikos miesto, patrauklumą. Taip pat stengiamasi užtikrinti aukštą švietimo ir ugdymo paslaugų kokybę, plėtoti viešąją kultūros infrastruktūrą, didinti kultūros paslaugų kokybę bei prieinamumą.
„Veržli visuomenė neįsivaizduojama be aktyvaus sportinio gyvenimo. Todėl vieni iš uždavinių yra plėtoti viešąją sporto infrastruktūrą, didinti sporto įstaigų paslaugų kokybę ir prieinamumą“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.
Gerinant investicinę aplinką labai svarbu užtikrinti darnią miesto plėtrą, išplėtoti susisiekimo infrastruktūrą, atnaujinti ir plėtoti inžinerines sistemas. Visi šie uždaviniai buvo numatyti jau bemaž prieš dešimtmetį. Mero teigimu, daugelis jų sėkmingai įgyvendinami, tačiau ir ateityje bus aktualūs keičiantis technologijoms, gyventojų poreikiams, verslo aplinkai.
Kai kurie strateginio plano iki 2015 metų sprendimai jau buvo koreguoti siekiant labiau pasinaudoti finansine Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama. Tam, kad projektai ją gautų, turi būti įtraukti į Kauno miesto savivaldybės strateginį veiklos planą. Tarp tokių projektų – Parodos ir K. Petrausko gatvių rekonstrukcija, K. Petrausko gatvės (nuo Vydūno al. iki Radvilėnų pl.) rekonstravimas, Kauno Panemunės paplūdimio su poilsiaviete įrengimas.
Užsienio investuotojų dėmesys
Prieš kelias savaites Kauno miesto delegacija dalyvavo Kanuose (Prancūzija) vykusioje pasaulinėje nekilnojamojo turto ir investicijų parodoje MIPIM 2014 – čia potencialiems užsienio investuotojams pristatė 10 projektų. Daugiausia dėmesio sulaukė Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmų projektas. Prie Vytauto Didžiojo tilto planuojamų statyti Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmų projektu susidomėjo investuotojai ne tik iš Europos, bet ir iš kitų žemynų. Tarp investuotojų – ir investicinio fondo, valdančio Kaune veikiantį prekybos centrą „Akropolis“, atstovai.
Vienas didesnių šio projekto privalumų yra tai, kad rūmus planuojama statyti pačiame miesto centre. Preliminariais skaičiavimais, šio projekto vertė gali siekti apie 70–80 mln. litų. Planuojama, kad komplekse bus dvi 700 ir 1,5 tūkst. vietų salės, mažesnės salės, ekspozicijų erdvės, biurai, maitinimo įstaigos ir kitos patalpos. Investuotojams šis projektas pasirodė patrauklesnis ir realesnis nei pagrindinis Vilniaus savivaldybės MIPIM parodoje pristatytas projektas – Guggenheimo menų centras.