Top Baneris

Kauno koncertų, kongresų ir konferencijų rūmams – Europos Sąjungos parama

2014 balandžio 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Kauno koncertų, kongresų ir konferencijų (KKK) rūmai prie Vytauto Didžiojo tilto bus statomi panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Šis projektas bus įtrauktas į Kauno miesto savivaldybės Aleksoto seniūnijos integruotą teritorijos vystymo programą. Šiuo metu yra rengiamas žemės sklypo detalusis planas ir kita reikalinga techninė dokumentacija.

Planuojama, kad šįmet bus parengti projektiniai pasiūlymai, o kitais metais – KKK rūmų techninis projektas.

„Įgyvendinti tokio lygio projekto be ES paramos miestas nėra pajėgus. Prieš teikiant paraišką dėl finansavimo būtina turėti investicinį ir techninį projektus. Tai yra būtini namų darbai, kuriuos mes ir ruošiame”, – akcentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis.

Preliminariais skaičiavimais, KKK rūmų statybos gali kainuoti apie 70-80 mln. Lt. Kauno miesto savivaldybė tokio projekto finansuoti vien tik savo lėšomis nėra pajėgi, todėl ketinama pritraukti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. KKK projektas įtrauktas į Kauno miesto savivaldybės Aleksoto seniūnijos integruotą teritorijos vystymo programą 2014-2020 m. kaip sektorinis projektas šioje tikslinėje teritorijoje. Šios ES priemonės lėšas kuruos LR Kultūros ministerija.

„Siekiant sėkmingai įgyvendinti projektą sieksime pasinaudoti ES struktūrinių fondų 2014-2020 metų perspektyvos lėšomis”, – teigė Kauno miesto savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Vygintas Grinis.

Planuojama, jog KKK rūmuose vyks koncertai, konferencijos, kongresai, moksliniai seminarai, tarptautiniai muzikos festivaliai, kultūros renginiai. Planuojamos dvi didelės, 700 ir 1,5 tūkst. vietų, salės, mažesnės salės, ekspozicijų erdvės, biurai, maitinimo įstaigos ir kitos patalpos.

Prie rūmų taip pat bus įrengta 350 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, 1440 vietų amfiteatras šalia upės bei 500 vietų amfiteatras ant stogo terasos. Numatytos ir 3000 kv. m. komercinės patalpos.

Parengta remiantis www.kaunas.lt inf.


Susiję straipsniai:
Kaunas reikšmingų projektų nestokoja


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video