Top Baneris

Daugelis daugiabučių namų gyventojų planuoja renovaciją

2014 gegužės 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Rinkos tyrimų bendrovės „Factus Dominus“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas parodė, kad daugelis daugiabučių gyventojų planuoja renovaciją.

„Apklausos rezultatai parodė, kad daugelis nerenovuotų namų gyventojų planuoja arba jau yra suplanavę savo daugiabučio renovaciją. Be to, galimybė pasinaudoti Daugiabučių atnaujinimo programa jiems atrodo patrauklesnė nei savarankiška renovacija. Bendradarbiaudami su gyventojais, su jais pasitardami ir toliau sėkmingai įgyvendinsime programą“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Respondentų, gyvenančių nerenovuotuose daugiabučiuose, buvo prašoma atsakyti, ar jie planuoja artimiausiu metu atnaujinti savo namą ir kokia atnaujinimo galimybė jiems patrauklesnė: atnaujinti daugiabutį pasinaudojant Daugiabučių atnaujinimo programa ar savarankiškai diegti tam tikras energiją taupančias priemones.

Rezultatai parodė, kad daugelis gyventojų linkę atnaujinti savo būstą pasinaudodami programa. Daugiau nei trečdalis (33,5 proc.) respondentų nurodė, kad jų daugiabučio gyventojai svarsto renovacijos galimybes, o 18 proc. – jau planuoja renovaciją, pasinaudodami dabartinės Daugiabučių atnaujinimo programos teikiamomis galimybėmis. Ir tik mažiau nei penktadalis (18,5 proc.) šalies gyventojų savo daugiabučio renovaciją planuoja įgyvendinti savarankiškai – t. y. diegti savo name tam tikras energijos taupymo priemones, nepasinaudojant Daugiabučių atnaujinimo programa.

„Rezultatai rodo, kad gyventojai pasitiki dabartine Daugiabučių atnaujinimo programa. Tai, kad daugiau nei 50 proc. daugiabučių gyventojų planuoja renovaciją pasinaudojant programa, yra akivaizdus patvirtinimas, jog judame teisinga kryptimi“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Respondentų taip pat buvo prašoma atsakyti, ar jiems patrauklus naujasis programos modelis, kai visu renovacijos procesu rūpinasi savivaldybė ir po renovacijos kaštai už šildymą (įskaitant investicijų grąžą) nebus didesni nei iki jos. Daugelis respondentų nurodė, kad naujasis Daugiabučių atnaujinimo programos modelis yra patrauklus (tikrai patrauklus – 11,4 proc., ko gero patrauklus – 46,4 proc.), ketvirtadalis apklaustųjų (23,8 proc.) neturi nuomonės šiuo klausimu, mažiau nei penktadalis mano, kad modelis nepatrauklus.

Apklausos duomenimis, daugiau kaip pusė respondentų renovuotų savo daugiabutį namą todėl, kad nori gyventi jaukiau (57 proc.) ir šilčiau (51 proc.). Tarp populiarių motyvų taip pat buvo sumažėjusios sąskaitos už šildymą (44 proc.) ir po renovacijos padidėjusi buto vertė (34 proc.).

Parengta pagal www.am.lt


Susiję straipsniai:

Renovacija: norint gauti paramą neužteks vien pasiekti D klasę
Daugiabučių modernizacijos procese daugėja rangovų
Po padidinimo stiklu – modernizuojami pastatai
Renovacija: supaprastintos pirkimo procedūros
Renovacija: investiciniai planai rengiami atmestinai
Daugiabučių renovacija skaičiais
Valentinas Mazuronis apie renovaciją: neleisim žmonių apiplėšinėti
Renovacija: šildymo sistemos atnaujinimas
Vandenį šildo saulė
Vilniuje pirmasis daugiabutis bus modernizuotas pasiekiant A energ…
Renovacijos investicijų planų kokybę užtikrins viešumas


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video