Top Baneris

Valentinas Mazuronis apie renovaciją: neleisim žmonių apiplėšinėti

2014 kovo 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Paskutiniu metu suaktyvėjo neigiami pasisakymai apie daugiabučių namų renovacijos programą, bet skaičiai rodo ką kitą: nuo šių metų pradžios jau „išdygo“ 76 pastoliai, dar 200 atsiras artimiausiu metu, o 260 pirkimų tebevyksta – tad anksčiau ar vėliau ir šie pirkimai virs pastoliais.

„Renovacijos tempai yra geri. Visi pareiškimai, kad programa stringa yra laužti iš piršto. Man susidaro įspūdis, kad visuomenė yra dezinformuojama tyčia, nes tam tikri subjektai siekia didesnio pelno gyventojų sąskaita. Gyventojų apiplėšinėti mes neleisime“, – teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Ministras sutinka, kad šiuo metu silpnesnė renovacijos programos vieta yra statybinių pajėgumų trūkumas ir kartais stringantys rangos darbų konkursai, tačiau pabrėžia, kad ši problema iš esmės išspręsta. Vyriausybė dar pernai metais pritarė Aplinkos ministerijos siūlymams patikslinti renovuojamų namų rangos darbų pirkimo tvarką. Pagal ją, jei paslaugų ir darbų per centrinės perkančiosios organizacijos (CPO LT) elektroninį katalogą nusipirkti nepavyks, jas pirkėjai galės įsigyti konkurso būdu.

„Pastaruoju metu vis dažniau girdžiu, kad neva investiciniai projektai parengiami negerai, blogai apskaičiuotos kainos, bet šioje vietoje aš ramus – jeigu projektas blogas – sakykite, žiūrėsime ir ištaisysime. Normalu, kad rengiant šimtus projektų kažkur bus klaidų, bet jos ištaisomos ir padėties iš esmės nekeičia“, – sako ministras.

Aplinkos ministerija šiuo metu kaip tik vykdo įmonių, kurios rengia investicinius projektus patikrinimą. Patikrinimas bus baigtas artimiausiu metu, piktybiniai (kuomet rengiant projektą nebuvo nuvykta į vietą, neįsigilinta į namo specifiką ir pan.) blogų projektų atvejai ir įmonės juos rengusios bus paviešintos, bus nurodyta projektus ištaisyti, jeigu reikės – bus taikomos baudos.
Siekiant padidinti statybininkų pajėgumus šiuo metu Aplinkos ministerija kartu su CPO LT rengia naują katalogą, kuriame tikimasi, kad bus dvigubai daugiau statybos įmonių, kurios galės dalyvauti konkursuose.

„Tikrai neleisime, kad kažkas pasinaudotų esama situacija ir iš to pelnytųsi žmonių sąskaita. Siūlymai statybininkams diktuoti darbų kainas ir gyventojams prie jų taikytis – nepriimtini. Esame pasirengę geriau statybininkių pajėgumų ieškoti kitur, bet neleisime, kad vietiniai veikėjai iš gyventojų išsimuštų pinigus. Kol kas visi pirkimai anksčiau ar vėliau įvyksta ir darbai nuperkami, tad panikuoti nėra ko“, – pabrėžė V. Mazuronis.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė papildo, kad pareiškimai, neva renovacijos programai finansuoti skirti JESSICA fondo pinigų išmokėjimas stringa – neteisingi. „Pinigai yra išmokami kas mėnesį tik prasidėjus darbams. Juk ką tik turėjome žiemą ir normalu, kad tuomet darbai nevyko. Šiuo metu patvirtintų projektų suma siekia 180 mln. eurų ir pradėjus faktinius darbus jie kas mėnesį rangovams bus tvarkingai mokami“.


Susiję straipsniai:
Renovacija: šildymo sistemos atnaujinimas
Vandenį šildo saulė
Vilniuje pirmasis daugiabutis bus modernizuotas pasiekiant A energ…
Renovacijos investicijų planų kokybę užtikrins viešumas


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video