Top Baneris

Po padidinimo stiklu – modernizuojami pastatai

2014 gegužės 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Kiekvieną mėnesį Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) pareigūnai tikrina, kaip atnaujinami seni daugiabučiai ir visuomeninės paskirties pastatai. Balandžio mėnesį statybos priežiūros inspektoriai domėjosi 9 daugiabučių ir 3 mokyklų modernizavimu – ar renovacijos procesas ir darbų kokybė atitinka teisės aktų reikalavimus ir projektų sprendinius, taip pat patikrino 7 modernizuojamų namų techninių prižiūrėtojų veiklą.

Pažeidimų išaiškinta tikrinant renovuojamą daugiabutį namą Druskininkuose. Inspektoriai nustatė, kad netvarkingai pildomas statybos darbų žurnalas, neįvykdyti šiame žurnale techninio prižiūrėtojo įrašyti nurodymai, pažeista darbų technologija plokštes klijuojant ant šlapios sienos, nesilaikyta darbų eiliškumo, neįrengtas stogelis virš įėjimo, pastoliai neaptraukti apsauginiu tinklu ir kt. Statybininkai nurodytus trūkumus nedelsdami ištaisė.

Šiais metais statybos valstybinės priežiūros pareigūnai jau patikrino 159 atnaujinamus namus. Nustačius, kad penki modernizavimo proceso dalyviai – du statybos vadovai, du techniniai prižiūrėtojai ir vienas rangovas – yra padarę pažeidimų, kreiptasi į Statybos produkcijos sertifikavimo centrą, kad įvertintų jų kvalifikacijos atestatuose nurodytą veiklą.

Statybos priežiūros inspektoriai šiemet yra skirę tūkstančio litų baudą vienam statybos techniniam prižiūrėtojui už techninę priežiūrą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus ir 250 Lt baudą statybos vadovui už tai, kad jis netinkamai vykdo savo pareigas.

Parengta pagal www.am.lt


Susiję straipsniai:

Renovacija: supaprastintos pirkimo procedūros
Renovacija: investiciniai planai rengiami atmestinai
Daugiabučių renovacija skaičiais
Valentinas Mazuronis apie renovaciją: neleisim žmonių apiplėšinėti
Renovacija: šildymo sistemos atnaujinimas
Vandenį šildo saulė
Vilniuje pirmasis daugiabutis bus modernizuotas pasiekiant A energ…
Renovacijos investicijų planų kokybę užtikrins viešumas


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video