Lietuvoje daugiausiai nelegalių darbuotojų fiksuojama statybos sektoriuje – daugiau nei 60 proc. atvejų visoje rinkoje. Naujų priemonių kovoje su „nelegalais“ ieškodama valstybė nuo praėjusių metų į pagalbą pasitelkė dronus.
VDI Neteisėtos veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Noreika portalui SA.lt tvirtino, jog idėja panaudoti dronus kilo patiems inspektoriams.
„Iki šiol dar negirdėjome, kad kur nors kitur pasaulyje su dronais ieškotų nelegalių statybininkų. Lietuviai veikiausiai šioje srityje buvo pirmieji, girdėjome, kad ir latviai ketina įsigyti vieną droną pabandymui“, – teigė G. Noreika.
VDI droną įsigijo praėjusių metų pavasarį. Prireikė laiko apmokyti Vilniaus apskrityje dirbantį specialistą – jis savo darbe droną pradėjo naudoti tų pačių metų vasaros pabaigoje. Jau planuojama nupirkti dar keturis, kad po vieną turėtų visų penkių didžiausių šalies miestų skyrių inspektoriai.
„Dažnai pasitaiko, kuomet inspektoriai atvyksta į individualių namų kvartalų statybas ir visi darbininkai išsilaksto. Pačių nelegalių darbo atvejų dronas nefiksuoja, jis nufilmuoja tik atvejus, kuomet darbininkai dirba be šalmų ir dronai leidžia pamatyti, kuriomis kryptimis daugmaž potencialūs pažeidėjai gali bėgti.
[prenumerata mailpoet_form_id=”7″ bg_color=”#b1cbd9″ image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/kranas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”statybų, NT, inžinerijos” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]Į statybvietes vykstame su policijos pareigūnais ir prieš patikrinimą su dronu įvertiname, kuriomis kryptimis galima pasprukti. Legalus darbas ar ne, inspektoriai išsiaiškina nuėję į statybvietę. Policija mums padeda efektyviai sudrausminti galimus pažeidėjus. Kartais paaiškėja, jog darbininkai dirba legaliai, bet kai kurie iš jų elgiasi labai agresyviai, dėl ko nukenčia mūsų inspektoriai“, – tvirtino G. Noreika.
Jis pridūrė, jog dažniausiai statybininkai nepastebi drono, nes šis skrenda pakankamai aukštai.
Per pastaruosius dvejus metus nustatytų nelegaliai dirbančiųjų statybose kiekis padidėjo beveik du kartus. „Nelegalus“ įdarbinusioms bendrovėms skiriamos baudos nuo 1 iki 5 tūkst. eurų.