Top Baneris

Teismas suspendavo viešbučio virsmą daugiabučiu

2017 gruodžio 12 d.
viešbučių paskirties pastatas
VTPSI nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viešbučių paskirties pastato J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje virsmo daugiabučiu istoriją išnarpliojo teismas. Į jį kreipėsi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) prašydama, panaikinti rašytinį pritarimą statinio projektui, kurį išdavė Vilniaus miesto savivaldybės administracija bei panaikinti deklaracijas apie statybos užbaigimą ir paskirties keitimą, kurias surašė įmonės „Pilaitės kotedžai“ ir „Exvero“.

„J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje esančiame žemės sklype pastatytas viešbučių paskirties pastatas pavirto daugiabučiu, pažeidžiant toje vietoje galiojančius užstatymo tankumo ir intensyvumo reikalavimus gyvenamųjų namų statybai. Atlikus atskirų patalpų paskirties pakeitimą, buvo pakeista ir viso pastato paskirtis. Iš negyvenamojo, viešbučių paskirties, pastato, į gyvenamąjį“, – sakė VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorė Lina Staškevičienė.

Statybų inspektoriai praėjusių metų gruodžio 22 d. atliko patikrinimą dėl savivaldybės išduoto pritarimo statinio projektui, kuris suteikė teisę atlikti viešbučio, negyvenamosios paskirties pastato – svečių namų J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, paskirties pakeitimą į gyvenamąjį, trijų ir daugiau butų – daugiabutį pastatą, atliekant paprastojo remonto darbus pagal projektuotojo – įmonės „Projektų biuras“ – parengtą statinio projektą.

Savivaldybės administracija teismo posėdyje tikino, kad pastato užstatymo tankis ir užstatymo intensyvumo rodikliai išdavus pritarimą nepakito ir yra tokie patys kaip ir prieš pakeičiant patalpų paskirtį. Anot savivaldybės administracijos, pritarimo metu pastato užstatomas plotas ir patalpų plotas nesikeičia – keičiasi tik patalpų paskirtis, t. y. iš negyvenamosios į gyvenamąją, kas anot savivaldybės administracijos, atitinka šiuo metu teritorijai galiojantį detalųjį planą ir juo numatytą teritorijos naudojimo būdą.

Patikrinimo metu statybų inspektoriai, susipažinę su pateiktais dokumentais ir projektu, nustatė, jog pagal koreguotą detalųjį planą teritorijos naudojimo tipas – gyvenamoji teritorija, o žemės naudojimo paskirtis – daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorija, leistinas pastatų aukštis – 8,5 m, užstatymo tankis – 40 proc., užstatymo intensyvumas – 0,4. Šie rodikliai rengiant techninį statybos projektą ir išduodant pritarimą negalėjo būti pažeisti, t. y. turėjo atitikti nustatytus dydžius arba būti mažesni, bet pagal projektinę dokumentaciją ir VĮ „Registrų centro“ duomenis žemės sklype pastatyto statinio, adresu J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, užstatymo tankumas sudaro 40,9 proc., o žemės sklypo intensyvumas – 0,65. Remiantis pateiktais duomenimis, pritarimas išduotas pažeidžiant koreguoto detaliojo plano sprendinius. Savivaldybės administracija, patikrinusi statinio projektą ir jam pritarusi, netinkamai vykdė teisės aktuose nustatytas funkcijas.

Šių metų gruodžio 6 d. teismas nusprendė tenkinti VTPSI prašymą panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos rašytinį pritarimą statinio projektui. Taip pat panaikinti įmonių „Pilaitės kotedžai“ ir „Exvero“ deklaracijas apie statybos užbaigimą / paskirties pakeitimą, pakeistos paskirties patalpų teisinę registraciją Nekilnojamojo turto registre.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video