Top Baneris

Šilalės rajono strategija – pritraukti investicijų

2014 lapkričio 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Strateginiai Šilalės rajono savivaldybės tikslai – sukurti kuo palankesnę investicinę aplinką ir prisivilioti investuotojų. Savivaldybės meras Jonas Gudauskas kalbėdamas apie krašto privalumus pirmiausia išskiria gerą geografinę jo padėtį: rajoną kerta automagistralė Kaunas–Klaipėda, netoli yra jūrų uostas.

„Mūsų rajoną turbūt galima pavadinti žemdirbiškiausiu šalyje. Veiklą čia taip pat plėtoja medienos perdirbimo įmonės, o produkciją patogu transportuoti ir automagistrale, ir iš jūrų uosto. Netoli esantis uostamiestis, be privalumų, turi ir šiokių tokių trūkumų. Ten pasiūlomos patrauklesnės darbo vietos, todėl darbingo amžiaus žmonės, ypač jaunimas, išvyksta iš mūsų rajono“, – pasakojo meras.

Gerinant investicinę aplinką įgyvendinta nemažai infrastruktūros tobulinimo projektų: vandentvarkos, kelių, rekreacinių vietų atnaujinimo. Šiuo metu baigiamas statyti Šilalės laisvalaikio centras su baseinu, tapsiantis traukos centru visoje apskrityje.

„Investuotojams svarbu, kaip tvarkoma aplinka, kaip gerinama infrastruktūra, koks savivaldybės požiūris į tai“, – sakė J. Gudauskas.

Šilalės savivaldybė šiuo metu ruošia tris sklypus, kuriuos ketina pasiūlyti investuotojams. Sklypai yra tinkami logistikai, sandėliavimui, prekybai. Vienu jų investuotojai jau yra susidomėję. Meras J. Gudauskas pripažino, kad parengti sklypus potencialiems investuotojams nėra labai paprasta – jie turi būti geroje vietoje su patogiu privažiavimu, atitinkama infrastruktūra.

Svarbiausi investiciniai Šilalės rajono projektai sporto, laisvalaikio ir turizmo srityse

Baublių muziejus. Analogų Europoje neturintis muziejus – Dionizo Poškos Baubliai (įkurtas 1812 metais) – restauruotas 2011 metais. Įgyvendinant projektą (vertė – 3,39 mln. litų, savivaldybės įnašas – 400 tūkst. litų) atnaujintas ir buvęs vandens malūnas, sutvarkytas daugiau kaip 11 hektarų plotą užimantis parkas, įrengti pėsčiųjų takai, žaidimų aikštelės, parko teritorijos apšvietimas. Šis unikalus istorinę vertę turintis muziejus tapo turistų traukos centru, kasmet čia apsilanko tūkstančiai poilsiautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Miesto stadionas. Stadionui remontuoti lėšų buvo gauta iš 2007−2013 metų Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos.

2013 metų pradžioje Šilalės rajono savivaldybės administracija pasirašė rangos sutartį su bendrove „Kvėdarsta“ dėl Šilalės miesto stadiono rekonstrukcijos darbų, kurių buvo numatyta padaryti už 3,9 mln. litų. Už šias lėšas modernizuota stadiono infrastruktūra: pastatytos ir įrengtos persirengimo kabinos, kabinetas treneriams, bendri dušai, vieši tualetai, įrengta 500 vietų žiūrovų tribūna, futbolo aikštelė, bėgimo takai, šuolio į tolį, disko bei kūjo metimo sektoriai. Stadionas taip pat aprūpintas sporto inventoriumi. Po rekonstrukcijos jis atidarytas 2014 metų rugpjūčio 16 dieną Šilalės miesto šventės metu.

Baseinas. 2012 metų lapkritį Šilalės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su Kūno kultūros ir sporto departamentu dėl laisvalaikio ir sporto komplekso su baseinu statybos.

Projektas vykdomas dviem etapais. Pirmame etape bus įrengtas 25 metrų ilgio keturių takų baseinas, pirčių kompleksas, vandens atrakcionų zona, masažinis baseinas, sūkurinė vonia, persirengimo kabinos, tualetai.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video