Top Baneris

Renovuojamų daugiabučių patikra atskleidžia dažniausiai daromas technines klaidas

2014 liepos 3 d.
Pasidalykite straipsniu

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) specialistai, birželį patikrinę dalies šiuo metu atnaujinamų daugiabučių renovacijos darbų kokybę, jokių esminių pažeidimų nerado.

Patikrų metu nustatyta techninių klaidų. Tos pačios klaidos kartojasi ne viename objekte. Pavyzdžiui, nesilaikoma statybos techninio reglamento (STR) nustatytų schemų tvirtinant plokštes smeigėmis, smeigės tvirtinamos atsitiktine tvarka.

Renovacija brokas

Taip pat neretai pasitaiko, kad šiltinant cokolį šiltinimo sluoksnis įgilinamas į gruntą vos 40 cm, nors reikia ne mažiau kaip 50 cm. Dažnokai nesilaikoma ir STR reikalavimų skardinant palanges – jos turi būti statomos į termoizoliacinę plokštę, prieš tai jas atitinkamai išlanksčius.

Renovacija brokas pamatai

BETA ir VTPSI specialistai taip pat pastebėjo klaidų išdėstant termoizoliacines plokštes – nusižengiama STR reikalavimui, kad namo kampinėje dalyje plokštės būtų „surištos“, jas klijuojant mūrijimo principu. Nustatyta nusižengimų ir dengiant stogus – kai kuriuose objektuose nesilaikyta STR reikalavimo, kad stogo sujungimo vietose su sienomis ir kitais vertikaliais paviršiais pastarieji būtų padengti hidroizoliacine danga ne mažiau kaip 300 mm virš stogo plokštumos.

Siekdama sumažinti daromų techninių ir kitokio pobūdžio klaidų skaičių BETA liepos mėnesio pradžioje organizuos susitikimus su techniniais prižiūrėtojais. Jų metu bus apžvelgti patikrinimų rezultatai ir pateiktos rekomendacijos.

Informacija ir nuotraukos iš www.am.lt


Susiję straipsniai:
Renovacija: kokybę užtikrins patikrinimai
Kvartalinė renovacija: laukiama vizijos ir sprendimų
Renovacijos žemėlapis


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video