Toks pat likimas laukia ir didesnės dalies Daukantiškių gyvenvietės (Kaštonų, Tujų, Ateities, Liepų gatvės), visiškai be kanalizacijos tinklų būtų palikti ir Skaistakaimio gyventojai. Bus įrengtos 7 siurblinės, kurios pareikalaus milžiniškų eksploatacinių išlaidų, kanalizacijos tinklai bus įrengti neatsižvelgiant į čia gyvenančių žmonių poreikius, negalvojant apie galutinį vartotoją – apie tai, kiek jam ši paslauga kainuos ir kiek žmonių galės ja naudotis.
Ar tai ūkiškas požiūris į Gelgaudiškio vandentvarkos problemas? Mano galva tai – vaikiškumas, piktnaudžiavimas valdžia, lėšų švaistymas.
– Ką Jūs siūlote?
– Įgyvendinant bendrovės vandentvarkos planą, siekiant mažinti finansinę valstybės naštą ir pagal galimybes ilgainiui mažinant kainų už nuotekų nuvedimo bei valymo paslaugas vartotojams kilimą, būtina: pirma, Gelgaudiškio nuotekų valymo įrenginius renovuoti privačiomis lėšomis (investicijų suma – iki 1 mln. litų, o naujų vandens valymo įrenginių statybos kaina – 6,3 mln. litų). Antra, 6,3 mln. litų sumą, numatytą naujų vandens valymo įrenginių statybai Gelgaudiškyje, skirti tinklų plėtrai. Taip atsirastų galimybė mažiausiomis investicijomis per metus surinkti ir išvalyti papildomai dar apie 120 tūkst. m3 nuotekų, kurios šiandien nevalytos teka į Nemuno upę. Trečia, naujų magistralinių nuotekų tinklų Gelgaudiškyje, Skaistakaimyje, Daukantiškiuose išplėtimą atlikti privačiomis ir ES lėšomis. Privačių investicijų suma į tinklų plėtrą siektų iki 500 tūkst. litų. Ketvirta, išplėsti nuotekų (magistralinius) tinklus Gelgaudiškio seniūnijoje ne 8,9 km, kaip numatyta valdininkų, o 15,7 km. Šiuo atveju investicijų suma į nuotekų (magistralinius) tinklus – 6,5 mln. litų. Taip atsirastų galimybė kasmet iš vartotojų papildomai surinkti apie 120 tūkst. m3 nevalytų nuotekų ir prie nuotekų tinklų prijungti ne 595 vartotojus, o iki 1500. Papildomų lėšų tinklų plėtrai nereikėtų skirti, nes, kaip minėta, būtų panaudotos lėšos (6,3 mln. litų), numatytos naujų vandens valymo įrenginių statybai. Penkta, būtina rasti papildomų lėšų (3 mln. litų), kurios reikalingos apie 1500 naujų vartotojų prijungti prie magistralinių nuotekų tinklų (15 km įvadų, nuotekų įvado statybos kaina – 200 litų už metrą), iš UAB „Antano Rinkevičiaus valymo įrenginiai“, UAB „Šakių vandenys“, kitų suinteresuotų asmenų, kad ir projektuojant, ir įgyvendinant projektą kartu su magistralinių nuotekų tinklų projektavimu bei tiesimu prie magistralinių nuotekų tinklų būtų prijungiami nauji vartotojai. Tik tokiu būdu galima ne teoriškai, bet praktiškai sumažinti taršą – papildomai per metus surinkti ir išvalyti apie 120 tūkst. m3 nuotekų, kurios šiandien nevalytos teka į Nemuno upę. Šešta, išplėsti magistralinius vandentiekio tinklus Gelgaudiškio seniūnijoje – visa investicijų suma į šiuos 2,3 km ilgio tinklus – 0,48 mln. litų. Septinta, būtina, kad įgyvendinant Nemuno vidurupio baseino investicinio plano II etapą Gelgaudiškio miestelio, Daukantiškių ir Skaistakaimio kaimų vandens tiekimo, nuotekų šalinimo bei valymo sistemos būtų vertinamos kaip viena teritorija.
– Kiek valstybei ir mokesčių mokėtojams kainuotų valdininkų projektas, o kiek – siūlomas Jūsų?
– Valdininkų siūlomas projektas mokesčių mokėtojams atsieitų 11 mln.