Top Baneris

Norintiems pasistatyti lieptą – mažiau biurokratinių kliūčių

2017 sausio 11 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Naujiena ketinantiems įsigyti jachtą ar organizuoti vandens pramogas. Įsigaliojus Nacionalinės žemės tarnybos patvirtintoms „Sutikimų statyti ir naudoti valstybinės reikšmės paviršiniuose vandens telkiniuose laikinus nesudėtingus statinius“ išdavimo taisyklėms, laikinųjų statinių – lieptų, jachtų ir valčių elingų, sporto bei rekreacinės paskirties statinių, skirtų vandens pramogoms organizuoti, statymo ir naudojimosi tvarka tapo paprastesnė.

Naujose taisyklėse numatyta, kad tuo atveju, kai supaprastinto laikinojo statinio projekto neprivaloma teikti pagal Statybos įstatymą, su prašymu Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniam skyriui asmuo turi pateikti tik supaprastintą laikinojo statinio projektą arba pagal taisyklių reikalavimus parengtą laikinojo statinio įrengimo vandens telkinyje planą, suderintą su taisyklėse išvardytomis institucijomis.

Naujovė yra ir tai, kad kiekvienas bendraturtis, su kurio žemės sklypo valdoma dalimi ribojasi vandens telkinys, gali statyti po vieną laikinąjį statinį.

Be to, nurodyta tvarka numato galimybę daugiau nei vieną laikinąjį statinį statyti valstybinės reikšmės paviršiniame vandens telkinyje, kuris ribojasi su rekreaciniu žemės sklypu. Ši nuostata ypač aktuali kaimo turizmo veikla besiverčiantiems asmenims.

Taisykles rasite čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video