Top Baneris

Nekilnojamojo turto ir vartojimo kredito gavėjams – įmokų atidėjimas

2020 kovo 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito ir Vartojimo kredito įstatymų pataisas, kuriomis nutarta įpareigoti nekilnojamojo turto kredito ir vartojimo kredito davėjus kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų mokėjimą, kai kredito gavėjas ar jo sutuoktinis netenka ne mažiau kaip trečdalio pajamų.

Kaip pažymi pasiūlymo iniciatoriai, vartotojas gali susidurti su finansiniais sunkumais laiku mokėti kredito įmokas ne tik netekus darbo, tačiau ir kitomis nuo jo nepriklausančiomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, sumažėjus jo pajamoms dėl prastovos ir pan.

Pagal šiuo metu galiojančias NT kredito davėjas privalo kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų (išskyrus palūkanas) mokėjimą, susidarius bet kurioms iš šių aplinkybių: nutrūksta kredito gavėjo santuoka; miršta kredito gavėjo sutuoktinis; kredito gavėjas ar jo sutuoktinis tampa bedarbiu; kredito gavėjas pripažįstamas nedarbingu arba iš dalies darbingu.

Kredito davėjas atidėjimą privalo taikyti bent iki 3 mėnesių (nėra draudžiama susitarti ir dėl ilgesnio termino). Įstatymai įsigalios, kai juos pasirašys LR prezidentas Gitanas Nausėda.

header 2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video