Top Baneris

Lietuva pagirta už greitesnį statybų leidimų išdavimą

2017 lapkričio 2 d.
Turto bankas
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pasaulio banko verslo sąlygų tyrime „Doing Business 2018“ Lietuva šiemet pakilo iš 21 į 16 vietą. Šalis padidino konkurencingumą pagerindama verslo sąlygas įvairiose srityse, tarp kurių – statybų leidimo išdavimo greitis. Už sutrumpintą dokumento išdavimo trukmę mūsų šaliai skirta net 12 vieta (pernai – 16-ta).

„Per metus Aplinkos ministerijos kuruojamos srities progresas buvo akivaizdus. Nesustoti tikimės ir kitąmet – šiuo metu rengiamos Statybos įstatymo pataisos, kurios sumažins privalomų savivaldybei teikti dokumentų kiekį. Tai supaprastins statybų leidimo išdavimo tvarką ir sukurs dar palankesnę aplinką investuotojams“, – komentavo Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas.

2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujai Statybos įstatymo redakcijai, sutrumpėjo statybos techninių sąlygų ir leidimų išdavimo trukmė. Su statyba susijusių leidimų išdavimo procedūrų trukmė sutrumpėjo 28 kalendorinėmis dienomis (iki 75 k. d.).

Iš viso tyrime dalyvavo 190 valstybių, įvertintų dešimtyje verslo kūrimui ir veikimui aktualių sričių. Aukščiausias vietas užėmusių šalių trejetukas šiemet išliko toks pats kaip pernai – Naujoji Zelandija, Singapūras, Danija.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video