Top Baneris

Kiek kainuoja delsimas pranešti apie statybų pradžią?

2016 vasario 25 d.
shutterstock.com nuotr.
shutterstock.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) pareigūnų praėjusiais metais dažniausiai fiksuoti pažeidimai – laiku nepateikta informacija apie statybą, statybos darbų atlikimas pažeidžiant teisės aktų reikalavimus ir naujo statinio savavališkos statybos. Trečdalis visų administracinio teisės pažeidimo protokolų surašyta statytojams, pamiršusiems prievolę laiku pranešti apie pradedamą statybą ir jos vadovus.

VTPSI specialistai primena, kad statytojo (užsakovo) pareiga informacinėje sistemoje „Infostatyba“ apie statybos pradžią, rangovo pasamdymą, taip pat pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą pranešti per 3 darbo dienas nuo jų pasamdymo ar paskyrimo, kaip nustatyta Statybos įstatyme. Tiesa, šis reikalavimas netaikomas statinio remonto ir nesudėtingo statinio statybos atvejais.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta nuo 289 iki 868 eurų bauda ne tik už informacijos nepateikimą, bet ir už nustatyto jos pateikimo termino nesilaikymą.

Duomenys apie pradedamą statybą ir jos vadovus VTPSI reikalingi statybos valstybinei priežiūrai planuoti ir vykdyti. Informaciją apie pagrindinių statybos sričių vadovų – statinio projekto vykdymo priežiūros vadovo, statinio statybos vadovo, statinio statybos techninės priežiūros vadovo – pasamdymą ar paskyrimą privalu pateikti ir jiems pasikeitus statybos metu.

2015 metais VTPSI pareigūnai iš viso surašė 429 administracinio teisės pažeidimo protokolus, statybos dalyviams paskyrė 91,74 tūkst. eurų baudų. Už savavališką statybą statytojams surašyti 143 protokolai ir skirta 57,34 tūkst. eurų baudų. Nemažai nustatyta ir kitų pažeidimų statybos srityje, juos padariusiems asmenims skirta baudų už 33,73 tūkst. eurų.

„Baudų sumos nėra didelės, nes šiuo metu galiojantis administracinės atsakomybės taikymo teisinis reglamentavimas numato 6 mėnesių senaties terminą. Nustačius, kad pažeidimas padarytas anksčiau kaip prieš pusmetį, administracinė nuobauda negali būti skiriama. Tačiau taip bus jau neilgai. Balandžio 1 dieną įsigaliosiančiame Administracinių nusižengimų kodekse šis terminas prailgintas iki dvejų metų. Taigi, pažeidėjams bus daug sunkiau išvengti atsakomybės. Siekiant atgrasyti nuo neteisėtų veiksmų, numatoma netrukus padidinti ir pačias baudas“, – sako VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video