Top Baneris

Kaip balkono erdvę paversti funkcionalia ir jaukia?

2020 rugsėjo 28 d.
balkonai
Pasidalykite straipsniu

Balkonas ne vienos šeimos namuose tampa pamiršta erdve, kurioje neretai kaupiami nereikalingi daiktai. Tokiu atveju metų eigoje į jį nešant daiktus, šis tampa vos praeinama vieta, kurioje ne tik nesinori, bet ir nėra galimybės maloniai leisti laiką. Tačiau būnant kūrybiškiems, balkone galima įsirengti nuostabią poilsio oazę, kurią puoštų ne tik patogūs baldai, bet ir žavūs interjero elementai.

Balkonas gali tapti funkcionalus ir jaukus, visų pirma, atsisakius jame esančių nereikalingų daiktų. Pagrindiniai baldai, tinkantys balkono erdvei – kėdės ar sėdmaišiai, staliukas, kuriuos puošia nedidelės interjero dekoravimo detalės. Tam, kad balkono erdvė taptų naudojama bei vieta, kurioje norima leisti laiką, į šios interjerą prireiks investuoti. Tad turint didelį norą susitvarkyti balkono erdvę, reikės paskaičiuotu turimas santaupas, o šių pritrūkus, galite kreiptis dėl papildomo finansavimo – plačiau apie tai šiame tinklalapyje.

Nuo jaukios ir funkcionalios balkono erdvės neatsiejami ne tik baldai ir interjero dekoravimo elementai, bet ir kokybiški langai. Klysta manantys, jog balkone leisti laiką maloniausia tik šiltuoju sezonu. Kokybiški, vėsaus oro iš lauko pusės nepraleidžiantys langai yra labai svarbūs, norint balkone užsiimti mėgstama veikla, pavyzdžiui, knygų skaitymu prie arbatos puodelio žiemos metu, už lango krentant baltoms snaigėms. Tvirti, iš plastiko pagaminti langai yra atsparūs pačioms įvairiausioms lauko sąlygoms: stipriam lietui, vėjui, minusinei ar ypač karštai temperatūrai. Taip pat plastikinių langų paviršius ypač ilgai išlaiko pradinę išvaizdą: blizgesį ir spalvą. Balkonas, kuriame pro esančius langus nešvilpauja vėjas, yra pirmas ir svarbiausias praktiškos erdvės elementas.

Kadangi balkone dažniausiai mėgstama prisėsti, pusryčiauti, dirbti ar tiesiog ilsėtis, svarbiausiais baldais čia tampa patogūs krėslai. Balkone puikiai tinka kėdės su pagalvėlėmis, jau minėti sėdmaišiai, supamieji krėslai ar modernaus dizaino kėdės, atitinkančios jūsų poreikius. Tam, kad įsigytumėte jūsų balkonui tinkamiausius baldus, verta pamatuoti ir preliminariai įvertinti, kokio dydžio minkštieji baldai ar kitokio tipo kėdės geriausiai tiktų jūsų balkonui. Svarbu atsižvelgti į balkono dydį bei nepamirškite atkreipti dėmesio į balkono durų plotą – kai kurie baldai gali netilpti būti įnešti į balkoną, jeigu būsto išplanavime buvo numatytos siauros balkono durys.

Dar vienas jau minėtas neatsiejamas balkono elementas – stalas. Specialistai rekomenduoja rinktis stalą, kuris nebūtų žemesnis arba aukštesnis už išsirinktus krėslus. Stalas turėtų būti tokio aukščio, jog sėdėdami ant kėdės, galėtumėte lengvai paimti jums reikiamus daiktus nuo stalo ir nereikėtų papildomai stotis ar itin žemai lenktis. Stalas, tinkantis balkono erdvei, gali būti pagamintas iš bet kokių medžiagų, tačiau jei jūsų balkonas nėra įstiklintas, arba įstiklintas nesandariai, o keisti langų planų neturite, nepatariama įsigyti iš medienos pagaminto stalo. Medinis stalas, reaguodamas į oro sąlygas kaip lietus, sniegas, gali pradėti pūti, o įnešti jį į būsto kambarius, ne visuomet gali pavykti, ypač jei gyvenate aktyvų gyvenimą, keliaujate, dirbate ir namuose nepraleidžiate daug laiko.

Kiekvieno balkono puošmena – jaukus, žaismingas apšvietimas bei gėlės. Tiesa, ne kiekviena gėlių rūšis, pavyzdžiui, šiltuoju sezonu, kai dažnai šviečia saulė, mėgsta būti saulėje, todėl prieš perkant gėles į balkono erdvę, būtina pasikonsultuoti su floristikos specialistais. Dar vienas sprendimas balkono kambariui – dirbtinės gėlės. Tuo tarpu balkono apšvietimas – bene svarbiausias jaukumą sukuriantis elementas. Interjero dekoratoriai pataria rinktis kabinamas lemputes, ypač tas, kurioms nereikalinga papildoma elektros energija. Tai gali būti girliandos, veikiančios elementų pagalba, arba įsikraunančios nuo dienos šviesos gaunamos saulės energijos.

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video