Top Baneris

Tarp Naujojo europinio bauhauzo prizo finalininkų – projektas iš Šančių

2022 gegužės 10 d.
Šančių bendruomenės bauhauzas
Pasidalykite straipsniu

Naujojo europinio bauhauzo prizo konkurse iš daugiau nei 1,1 tūkst. projektų į finalą pateko vienintelis projektas iš Lietuvos, skatinantis piliečių įsitraukimą ir dalyvavimą kuriant Kauno miesto Šančių rajono urbanistinę viziją. Sukurti trys interaktyvūs žemėlapiai, skirti jo istorijai, viešosioms erdvėms ir gamtai leidžia kaupti duomenis, itin svarbius rajono ateičiai. Kviečiame už jį balsuoti.

Žemėlapiai įdiegti internetinėje platformoje www.sanciubendruomene.lt. Atviras jų kūrimo procesas skatina rajono gyventojus domėtis savo istorija, įdėmiau stebėti aplinką. Į žemėlapius įkelta informacija yra matoma visiems, tad gali pasitarnauti kaip svarbi duomenų bazė miesto planuotojams, gamtininkams, antropologams, miestų tyrėjams ir kt.

Projektas „Genius loci: skaitmeninis žemėlapių kūrimo įrankis“ įgyvendinamas Kauno Žemųjų Šančių bendruomenės, partnerystėje su Kauno technologijos universitetu, Bodø miesto savivaldybe ir Norvegijos bendruomenių asociacija „Vellenes fellesorganisasjon“. Lietuvių projektas yra vienas iš devynių nominantų kategorijoje „Bendrystės jausmo atgaivinimas“.

Šančių bendruomenės bauhauzas

Organizatoriai sukūrė dešimtis dirbtuvių su vaikais, jaunimu, negalią turinčiais asmenims bei suaugusiais, kuriose supažindino su skaitmeniniais įrankiais, aplinkos tyrimais ir žemėlapių pildymu. Į kūrybinį procesą įsitraukė šimtai dalyvių. Ši veikla yra projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ dalis ir yra finansuojamo EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

„Dabar mums kaip niekad reikia tvarių ir novatoriškų idėjų, kaip pakeisti savo gyvenimo ir darbo būdą, nė vieno nepaliekant nuošalyje. Naujojo europinio bauhauzo prizai skiriami už geriausias, drąsiausias ir įdomiausias mūsų regionų ir miestų aplinkos gerinimo nekenkiant nei žmonėms, nei planetai koncepcijas. Paversti šias naujas idėjas tikrove įvairiuose Europos regionuose visų mūsų bendruomenių labui ir toliau padės sanglaudos politika,“ – sako už sanglaudą ir reformas atsakinga Europos Komisijos narė Elisa Ferreira.

Naujasis europinis bauhauzas – tai aplinkos, ekonomikos ir kultūros projektas, kuriuo siekiama kuriant miestus derinti dizainą, tvarumą, prieinamumą, įperkamumą ir investicijas, kad būtų lengviau įgyvendinti Europos žaliojo kurso tikslus.

 

Šaltinis: Aplinkos minist.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video