Top Baneris

„Hanner“ pasirašė 9 mln. eurų vertės sutartį verslo centro „Business Stadium Central“ fasado darbams

2024 vasario 6 d.
Business Stadium Central
„Zaha Hadid Architects“ ir „Unitectus“ studijų vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ išorinių fasadinių konstrukcijų gamybos ir įrengimo darbų rangovu pasirinko Lietuvos įmonę „Glansa“. Sudarytos sutarties vertė – 9 mln. eurų.

„Šio verslo centro projektą sukūrė „Zaha Hadid architects“, vienas žymiausių architektų biurų pasaulyje, pasižymintis ypatinga fasadų plastika ir išraiška. Pastatas bus išskirtinis ne tik unikaliu fasadu, bet ir savo vidaus infrastruktūra su baseinais ir terasomis, kurių kol kas neturi nė vienas verslo centras Lietuvoje“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

„Glansa“ aliuminio profiliai yra gaminami iš aliuminio lydinio, kurio sudėtyje yra ne mažiau nei 75 proc. po gyvavimo ciklo surinkto ir perdirbto panaudoto aliuminio. Tokio aliuminio žaliavos emisija yra 72 proc. mažesnė nei Europoje pagamintos aliuminio žaliavos vidurkis. 

„Hanner“ skaičiavimais, fasado darbams naudojant šiuos gaminius, aplinkos tarša bus sumažinta 230 tonų anglies dvideginio (CO2). Tokį kiekį CO2 emisijų per metus sugertų apie 23 tūkst. medžių.

Darbų metu bus sumontuota daugiau nei 11,3 tūkst. kv. m aliuminio fasado apdailos elementų, per 8,6 tūkst. kv. m aliuminio profilio stiklo vitrinų ir daugiau kaip 2,5 tūkst. kv. m stiklinių turėklų. Fasadinių konstrukcijų įrengimo darbus „Glansa“ planuoja pradėti 2024 m. kovą, jie truks metus. 

2023 m. birželio mėn. pradėtas statyti verslo centras „Business Stadium Central“ kyla į viršų. Jau yra baigti požeminės dalies gelžbetonio konstrukcijų įrengimo darbai, pastatyti pirmieji keturi pastato aukštai. Šiuo metu atliekami pastato monolitinių konstrukcijų betonavimo, surenkamų gelžbetonių bei metalinių konstrukcijų montavimo darbai.

Beveik 24 tūkst. kv. m ploto verslo centrą sudarys du korpusai – 8 ir 9 aukštų pastatai, kurie penktame aukšte bus sujungti tiltu. Statybų pabaiga numatoma 2025 m. II ketv., investicijos į projektą sieks 60 mln. eurų. Naujasis verslo centras bus A++ energinės klasės ir atitiks žaliųjų pastatų standartus, taip pat jį planuojama sertifikuoti pagal tarptautinę pastatų tvarumo sistemą BREEAM.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video