Top Baneris

Vilniuje pradėtos 60 mln. eurų vertės „Business Stadium Central“ verslo centro statybos (1)

2023 birželio 20 d.
Business Stadium Central 4 e1687421425711
„Zaha Hadid Architects“ ir „Unitectus“ studijų vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ pradėjo verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statybas. Pasirinkti du rangovai – „Klaipėdos monolitas“ ir „Fortesta“. Bendros investicijos į projektą sieks 60 mln. eurų, rašoma įmonės pranešime spaudai. 

„Tai – ambicingas projektas, kurį sukūrė vienas žymiausių architektūros biurų pasaulyje „Zaha Hadid Architects“. Šis verslo centras taps reikšmingu Vilniaus architektūriniu akcentu ir neabejojame – tai bus geriausias ir patraukliausias verslo centras Lietuvoje“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Su pirmaisiais rangovais pasirašytos sutartys dėl karkaso įrengimo darbų, kurių bendra vertė – 11 mln. eurų. Šie darbai turėtų būti baigti 2024 m. II ketv. Viso verslo centro statybų pabaiga numatoma 2025 m. II ketv.

Pagal projektą bus statomas dviejų korpusų verslo centras – 8 ir 9 aukštų pastatai, kurie penktame aukšte bus sujungti tiltu. Bendras verslo centro plotas sieks beveik 24 tūkst. kv. m. 

Pastato nuomininkai galės rinktis iš įvairių dydžių ir išplanavimų biurų erdvių, kiekvieno biuro nuomininkai turės terasas arba balkonus, kurių bendras plotas sudarys daugiau nei 5 tūkst. kv. m.

Verslo centras ir aplink jį esančios zonos bus apželdintos augalais, iš viso želdynams bus skirta ne mažiau kaip 4 320 kv. m. Viršutiniuose pastato aukštuose, iš kurių atsivers vaizdai į Gedimino pilį ir senamiestį, bus įrengtas sporto klubas ir du baseinai – vienas iš jų vaikams. 

Didelis dėmesys bus skiriamas tvariųjų pastatų sistemoms, kurios mažins energijos suvartojimą statinio eksploatacijos metu. Siekiant efektyviai išnaudoti saulės šilumą, bus įrengtos fasado žaliuzės, o  naudojant natūralų hibridinį vėdinimą, didelio efektyvumo šilumos mainų ir rekuperacijos sistemas, bus sumažintos energijos sąnaudos. Naujasis verslo centras bus A++ energinės klasės ir atitiks žaliųjų pastatų standartus.

„Business Stadium Central“ bus sostinės centre įsikūrusio verslo kvartalo „Business Stadium“ centrinis pastatas. Šiame kvartale „Hanner“ jau yra išvysčiusi tris verslo centrus – „Business Stadium West“, „Business Stadium North“ ir „Business Stadium North East“, taip pat – „Courtyard by Marriott“ viešbutį. Verslo kvartale iš viso bus įrengta daugiau kaip 100 tūkst. kv. m biurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • nuomonė

    2023-06-23, 13:20  

    Kiek pamenu, berods nuo Šeimyniškių ir Rinktinės gatvių sankryžos per tarpą tarp biurų pastatų dar matyti Stalo kalno fragmentas… Užbaigus statybas, jo tikriausiai nebesimatys. Manau, kad pastatai šioje vietoje turėjo būti ne aukštesni už buvusio Žalgirio stadiono tribūnas- tada virš jų matytume nuostabaus grožio Vilniaus kalvas…Manau, architekto S. Kuncevičiaus komandos pirmą vietą užėmusiame konkursiniame šios vietos projekte į tai buvo daug labiau atsižvelgta.

Rekomenduojami video