Top Baneris

Daugiabučių renovacija skaičiais

2014 kovo 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Masinės daugiabučių renovacijos pradžia – tokia buvo pagrindinė vakar Aplinkos ministerijoje vykusių spaudos pusryčių tema. Apie renovacijos aktualijas kalbėjo aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, viceministrė Daiva Matonienė, Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta ir UAB „Sistela“ vadovas Albinas Vaitkevičius.

„Lietuvoje daugiabučių renovacijos padėtis yra iš esmės pasikeitusi. Jeigu dar ne taip seniai mes žmones tiesiog įkalbinėjome atnaujinti savo namus, stvarstėme norinčiuosius, tai dabar gyventojai patys atakuoja savivaldybes ir pyksta, jeigu šios jų namo neįtraukia į skubiai renovuotinų sąrašą“, – teigė ministras Valentinas Mazuronis.

Šiuo metu rangos darbų sutartis yra pasirašę 292 daugiabučiai 35 savivaldybėse. Savo namų renovacijai yra pritarę dar 1020 daugiabučių gyventojai. 798 šių namų modernizavimo projektams jau yra pritarusios finansų įstaigos.

Šiuo metu daugiabučiams atnaujinti jau yra rezervuota 80 proc. „Jessica“ fondo lėšų – 621 mln. litų. Dar vienas finansinis šaltinis – ES struktūrinių fondų 2014-2020 m. parama. Daugiabučiams ir viešiesiems pastatams renovuoti numatyta 1,2 mlrd. litų šios paramos.

Ministerija apdovanojo aktyviausius daugiabučių administratorius

Po spaudos pusryčių už pažangą ir pastangas modernizuoti daugiabučius buvo apdovanoti daugiabučių atnaujinimo programą administruojančių įmonių ir bendrijų atstovai.

Vieną svarbiausių apdovanojimų „už pasiektus rezultatus“ aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įteikė Palangos mieste daugiabučių modernizacijos programą administruojančios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ atstovams. Palangoje šiemet turėtų būti renovuota 16 daugiabučių.

Apdovanojimai įteikti dar 8 daugiabučių modernizaciją administruojančių įmonių atstovams ir vienos Vilniaus bendrijos pirmininkui. „Ignalinos butų ūkis“ sulaukė pripažinimo už sėkmingai įgyvendintą „Enervizijos“ projektą. Mažeikių rajono savivaldybėje daugiabučių atnaujinimą administruojanti įmonė „Admituras“ įvertinta „už atkaklumą“ – mažeikiškiai kuruoja beveik 30 daugiabučių, kurių pirmasis bus baigtas renovuoti jau balandžio pradžioje.

„Anykščių komunaliniam ūkiui“ ir „Molėtų švarai“ skirtas apdovanojimas „už didžiausią progresą“. Anykščių rajono savivaldybėje rangos darbai jau nupirkti 15 daugiabučių, Molėtų rajono savivaldybėje – 13.

„Marijampolės butų ūkis“, „Kelmės vietinis ūkis“, „Švenčionių švara“ ir „Palangos būstas“ sulaukė apdovanojimų „už aktyvumą“.

26-iems administratoriams ir bendrijų vadovams įteikti aplinkos ministro padėkos raštai. Įvertinimo „už pažangą“ sulaukė Šiaulių, Šakių, Varėnos, Plungės, Raseinių, Ukmergės, Panevėžio, Utenos, Biržų, Šilalės, Radviliškio, Alytaus, Jonavos, Tauragės, Joniškio, Raseinių ir Akmenės rajonų savivaldybės ir Panevėžio, Druskininkų, Alytaus ir Vilniaus miestuose dirbantys administratoriai.

„Už iniciatyvumą“ apdovanoti daugiabučių namų savininkų bendrijų vadovai – Jonas Sologubas, Antanas Sakas, Algimantas Radzevičius, Aurelijus Bacevičius, Nijolė Kutkienė, Irena Vasarevičienė ir Kazys Žąsytis.


Susiję straipsniai:
Valentinas Mazuronis apie renovaciją: neleisim žmonių apiplėšinėti
Renovacija: šildymo sistemos atnaujinimas
Vandenį šildo saulė
Vilniuje pirmasis daugiabutis bus modernizuotas pasiekiant A energ…
Renovacijos investicijų planų kokybę užtikrins viešumas


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video