Top Baneris

Atverti statybų leidimų duomenys: matys kiekvienas gyventojas (3)

2019 kovo 26 d.
„Infostatyba“, statybą leidžiantis dokumentas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), siekdama įtraukti visuomenę į aplinkos formavimo procesus ir ginti teisę gyventi žmonių sveikatai bei gerovei palankioje aplinkoje, informacinėje sistemoje „Infostatyba“ viešai skelbia savivaldybių išduotų statybos  leidimų duomenis ir statinių projektus tikrinusių institucijų išvadas.

Šalyje fiksuojamų šiurkščių statybos pažeidimų skaičius vis dar santykinai aukštas: 2018 m. nustatyti 423 savavališkos statybos atvejai, taip pat – 43 atvejai, kai savivaldybės neteisėtai išdavė statybų leidimus. Tikimasi, kad šią situaciją pakeis atverti informacinėje sistemoje kaupiami duomenys, kurie sudarys prielaidas efektyvesnei pažeidimų prevencijai ir statybos procesų kontrolei.

„Atsakinga, pilietiška ir į miestų bei gyvenviečių plėtros procesus įsitraukusi visuomenė – būtina darnios teritorijų plėtros ir vystymo sąlyga. Džiaugiuosi, kad atvėrus duomenis visuomenė galės laiku apginti pažeistas teises, gyventojai ir inspekcija aktyviau bendradarbiaus, kad būtų užtikrinti saugūs, kokybiški ir darnūs statybos procesai. Neabejoju, kad atviresnės statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūros ir viešumas sumažins ir korupcijos tikimybę statybos srityje“, – pažymėjo VTPSI viršininkė Eglė Kuklierienė.

Įsigaliojus Statybos įstatymo 27 str. pataisoms, statybą leidžiantis dokumentas laikomas išduotu ir galiojančiu tik tuo atveju, jeigu jo duomenys įregistruoti ir viešai paskelbti informacinėje sistemoje „Infostatyba“. Visuomenei atveriami duomenys apie statybą leidžiančius dokumentus, kurių išdavimo procedūros pradėtos nuo 2019 m. sausio 1 d.

Norintieji susipažinti su viešinama informacija apie statomus statinius kviečiami prisijungti prie informacinės sistemos „Infostatyba“ interneto svetainės www.planuojustatyti.lt per Elektroninės valdžios vartus naudojant elektroninę bankininkystę arba elektroninį parašą (Apskaita ir dokumentai –> Statybą leidžiantys dokumentai –> Statybą leidžiančių dokumentų duomenų viešinimas). Inspekcija primena, kad informacija apie VTPSI patikrinimų metu identifikuotų neteisėtai išduotų statybą leidžiančių dokumentų skaičių atskirose šalies savivaldybėse patogiu žemėlapio formatu skelbiama įstaigos atvirų duomenų portale – http://vtpsi.lrv.lt/.

Jei kiltų klausimų informacinės sistemos naudojimo ar teisės aktų teritorijų planavimo ir statybos srityse taikymo klausimais, su VTPSI specialistais galima pasikonsultuoti telefonu (8 5) 207 3333, užpildžius el. paklausimo formą, parašius žinutę socialinio tinklo priemonėmis, pateikus paklausimą raštu ar elektroniniu paštu info@vtpsi.lt, ar užsiregistravus www.planuojustatyti.lt ir pasirinktu metu atvykus pasikonsultuoti į artimiausią inspekcijos padalinį.

 

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – gaukite pirmieji!

[mailpoet_form id="7"]
Komentarai
 • Nedui

  2022-04-13, 8:33  

  Ką?

 • 1245

  2022-01-20, 14:48  

  Taip

 • Nedas

  2021-07-23, 12:43  

  Ar gali žmogus kuris pasistates tiltuka žvejoti atvaževes išginti?