„Viessmann“ saulės elektrinė –
namo energinės sistemos dalis
Saulės elektrinių bumas tęsiasi, nes norinčių jas įsirengti ratas labai išsiplėtė. Dabar argumentacija paprasta – įsirengei saulės elektrinę ir esi saugesnis, stabilesnis. Tačiau šiais laikais pastato energinę sistemą jau reikia vertinti kaip kompleksą, į kurį integruoti įvairūs įrenginiai.
Elektrą mokame gaminti, tad naudokimės
Įsirengiant saulės elektrinę ant stogo reikėtų įvertinti:
- elektros energijos sunaudojimo balansą. Paskaičiuoti, kokio dydžio elektrinę reikėtų montuoti, nepamirštant, kad moduliai bėgant metams pamažu gamins mažiau elektros;
- ateities planus. Galbūt keisis šildymo būdas ir bus montuojamas šilumos siurblys, gal planuojama įsigyti elektromobilį ir įsirengti jo įkrovimo stotelę.
- savo finansines galimybes.
„Jei name saulės elektrinės gamyba ir elektros vartojimas sutampa, efektas yra didžiulis. Kol kas pasaugojimas elektros tinkluose dar leidžia apsieiti be elektros energijos kaupiklių, bet jei pasaugojimo kaštai padidės, be abejo, stebėsime elektros energijos kaupiklių pakilimą. Šiuo metu saulės elektrinių savininkai tiesiogiai suvartoja apie 30–35 proc. pagaminamos energijos. Sumontavus namie bateriją, šį procentą galima padidinti iki 70 proc.“, – sako „Viessmann“ atstovas prekybai Marijus Digrys.
Svarbiausi saulės elektrinės pasirinkimo prioritetai
Renkantis namų saulės elektrinę, negalima žiūrėti vien į kainą. „Saulės elektrinė – ilgalaikis sprendimas, didelė investicija, todėl vartotojas turi pagalvoti, iš ko perka. Labai svarbu pasirinkti gamintoją, kurio atstovas būtų Lietuvoje ir galėtų operatyviai padėti. Eksploatacinis saugumas yra vienas svarbiausių, tačiau netolimoje ateityje labai svarbi bus ir saulės elektrinės integravimo į viso namo energetinę sistemą galimybė, tad šis iššūkis turi būti sprendžiamas jau dabar, ką „Viessmann“ jau yra padariusi“, – akcentuoja M. Digrys.
„Kurdama namo energinės sistemos valdymą, „Viessmann“ laikėsi paprastų principų: „Svarbiausia geras energijos paskirstymo balansas, prioritetu išlaikant žmonių gyvenimo komfortą“, –
Marijus Digrys
Kaip sutrumpinti saulės elektrinės atsiperkamumo laiką?
Įsirengus saulės elektrinę, atsiranda efektyvaus pagamintos elektros energijos paskirstymo problema. Kyla klausimas: kur dėti elektrinės pagamintą energijos perteklių? Reikėtų įvertinti, kad kuo daugiau įrengiama saulės elektrinių, tuo labiau elektros tinklai apkrauti per piką, kai visos namų saulės elektrinės dirba didžiausiu pajėgumu. Jau dabar tinklams tai iššūkis, o pasaugojimo kainos turi tendenciją didėti.
Kaip ir bet kuri investicija, saulės elektrinė turi atsipirkti. Tam reikia kuo daugiau tiesiogiai suvartoti saulės elektrinės gaminamos elektros energijos. Būtent „Viessmann“ valdymo sprendimai leidžia tiek saulės elektrinę, tiek įvairius elektrą naudojančius ar saugančius namo įrenginius sujungti į vieną sistemą, todėl energija yra racionaliai paskirstoma bei tiekiama ten, kur jos labiausiai reikia. Energiją kaupianti baterija įkraunama tada, kai saulės elektrinė gamina daug perteklinės energijos, o perteklius panaudojamas tik kai nedirba saulės elektrinė. Visiems sistemos elementams esant vieno gamintojo, jų susiejimas yra kur kas sklandesnis ir veikia efektyviausiai.
„Vitovolt 300-DG“ – efektyviau, našiau, tvariau
Vienas toliausiai pažengusių namų energetikos segmento gamintojų „Viessmann“ siūlo tik naujausias technologijas ir aukščiausio lygio gaminius.
„Vitovolt 300-DG“ dvipusiai, dvigubo stiklo moduliai:
- atsparesni ir efektyvesni už stiklo-plėvelės modulius;
- efektyviai išnaudoja ribotą stogo plotą;
- ilgaamžiai ir atsparūs ekstremalioms aplinkos sąlygoms;
- išskirtinis 440–455 W galingumas;
- laikui bėgant šių modulių galia krinta mažiau nei standartinės konstrukcijos modulių;
- elektros energiją generuoja tiek priekinė, tiek galinė saulės elementų pusė, o tai papildomas saulės modulių našumas.
Šie moduliai itin efektyviai dirba ten, kur šviesa gali patekti iš abiejų pusių: įrengiant ant plokščių, balta danga dengtų stogų, saulės elektrinių parkuose, stoginėse, saulės tvorose ir kt. „Vitovolt 300-DG“ moduliams „Viessmann“ laikosi aukščiausių reikalavimų gaminio kokybei ir siūlo iki 30 m. veikimo ir iki 25 m. gaminio garantiją.