🤝 Pokyčiai nuo pamatų iki stogo: tvarios plokščiųjų stogų įveiklinimo galimybės
🤝 „Viessmann“ saulės elektrinė – namo energinės sistemos dalis

Kada metas keisti stogą ir ką svarbu žinoti planuojant įsirengti saulės elektrinę

Partnerių medžiaga

Sena, sutrūkinėjusi ir apsamanojusi stogo danga – rizika sumažinti namo estetinę vertę ir sulaukti rimtų problemų. Pratekėjęs vanduo kenkia ne tik interjerui, bet ir konstrukcijoms, todėl būtina reguliariai stebėti stogo būklę. Tiems, kurie planuoja įsirengti saulės elektrinę, ypač svarbu įsitikinti, kad stogas išliks sandarus bent artimiausius 30–50 metų.

Finnera
Kastelli Kuori 125 kohde 15 2

Pagrindinės priežastys keisti stogą

  • Estetiniai trūkumai. Apsamanojęs ar nusidėvėjęs stogas prastina viso pastato išvaizdą.
  • Nesandarumas. Pratekantis vanduo gali sugadinti turtą ir pakenkti konstrukcijoms.
  • Energijos švaistymas. Sudrėkęs, blogai izoliuotas stogas didina šildymo kaštus.
  • Pavojingos medžiagos. Trūnijanti asbesto danga kelia rimtą riziką susirgti plaučių vėžiu, trapios dangos krisdamos gali sužeisti.
  • Saulės elektrinės įrengimas. Ją planuojant būtina užtikrinti stogo ilgaamžiškumą, kad ateityje nereikėtų modulių perkelti.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia įvertinkite medinių stogo konstrukcijų, šilumos izoliacijos ir sandarinimo tarpinių būklę. Renkantis dangą svarbu atsižvelgti į stogo nuolydį bei fotovoltinių elementų tvirtinimo galimybes. Netinkamai parinkta danga vėliau gali lemti didesnius tvirtinimo kaštus ar montavimo sunkumus.

Ilgaamžės plieninės dangos pranašumai

Modernios plieninės dangos išsiskiria ilgaamžiškumu ir nereikalauja sudėtingos priežiūros. Jos puikiai tinka saulės elektrinėms įrengti, kadangi modulius lengva tvirtinti, o plienas ilgai išlaiko savo savybes, nepažeidžiamas atmosferos poveikio. Pasirinkus aukštos kokybės dangą, stogo ilgaamžiškumas gali siekti daugiau nei 50 metų.

Ekonominės „Ruukki 30“ kokybės klasės dangai suteikiama 30 m. techninių ir 10 m. estetinių ypatybių garantija, o aukščiausios, „Ruukki 50 Plus“, kokybės dangai – net 50 m. techninių ir 25 m. estetinių ypatybių garantija. 

Kas svarbu planuojant saulės elektrinę

Siekiant užtikrinti saulės modulių efektyvumą, rekomenduojama palikti didesnį oro tarpą tarp stogo ir modulių, taip pagerinant jų ventiliaciją. Tai padės išvengti perkaitimo, bus mažiau galimybių susidaryti lapų sankaupoms po moduliais ir elektrinė generuos daugiau elektros energijos. Tinkamai sumontuotas plieninis stogas sumažina saulės elektrinės montavimo trukmę ir kainą.

Populiariausi „Ruukki“ plieninės stogo dangos pasirinkimai

  • „Ruukki Classic“ primena stilingą tradicinį valcuoto profilio stogą, o dėl ypatingo sandarumo yra puikus pasirinkimas mažo nuolydžio stogams. Neseniai pasirodė „Classic LowCarbon“ – riboto leidimo, ypač draugiška aplinkai stogo danga, pagaminta iš 100 proc. perdirbto plieno. Šiuo metu sparčiai populiarėja ir „Ruukki Classic“ dangų Silence“ versija, suteikianti daugiau funkcionalumo, komforto, atsparumo įlenkimams.
  • „Adamante“. Unikalus, išraiškingesnis, aukštas čerpes atkartojantis, labiau žaidžiantis su šešėliais profilis. Nors „Adamante“ puikiai dera su daugeliu architektūros stilių, dažniausiai šią dangą renkasi mėgstantys drąsų, šiuolaikišką dizainą.
  • „Finnera“. Modulinė čerpinė stogo danga „Finnera“ parduodama nedideliais, montuoti paruoštais lakštais. Patentuota, specialiai į vidų užlenkta „FEB Forma“ priekinė lakšto briauna maksimaliai padidina stogo dangos ilgaamžiškumą ir atsparumą įvairiomis oro sąlygomis. „Finnera“ buvo pristatyta dar 2010 m., o metams bėgant rinkoje atsirado šio profilio kopijų, kurių priekinis kraštas yra neužlenktas arba nepilnai užlenktas, tad kokybe bei ilgaamžiškumu labai atsiliekančių nuo originalaus „Finnera“, būkite atsargūs!
Ruukki Logo.svg

Patarimai, kaip tinkamai įrengti ar atnaujinti stogo konstrukcijas

Adamante
🤝 Pokyčiai nuo pamatų iki stogo: tvarios plokščiųjų stogų įveiklinimo galimybės
🤝 „Viessmann“ saulės elektrinė – namo energinės sistemos dalis