Top Baneris

Ypatingų statinių statytojai vengia šiurkščių pažeidimų

2017 kovo 27 d.
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybų inspektoriai praėjusiais metais nustatė 482 savavališkos statybos atvejus, iš kurių 48, arba 10 procentų visų atvejų, nustatyti tikrinant ypatingus statinius. Palyginti su 2015 metais, tokių atvejų sumažėjo 5 procentais: tuomet tikrinant ypatingus statinius iš 459 savavališkos statybos atvejų nustatyti 68 pažeidimai (15 proc. visų pakeitimų).

„Tikrinant ypatingus statinius dažniausiai nustatomi savavališki remonto atvejai: balkonų, lodžijų įstiklinimas, fasado elementų keitimas, įvairios įrangos, pavyzdžiui, kondicionierių tvirtinimas ant pastato fasado ir kiti pastatų išvaizdą keičiantys darbai. Tuo tarpu sudėtingi atvejai, kuomet statytojas, turėdamas ir parengtą projektą, ir leidimą ypatingo statinio statybai, nukrypsta nuo esminių projekto sprendinių, yra gana reti – tesudaro kelis procentus“, – komentavo laikinoji VTPSI viršininkė Eglė Kuklierienė.

Šįmet ypatingų statinių statytojų laukia ne tik dažnesnės patikros, bet ir griežtesnės sankcijos už pakartotinius pažeidimus.

VTPSI primena, kad savavališka statyba laikoma statinio ar jo dalies statyba neturint galiojančio statybą leidžiančio dokumento arba jį turint, bet pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius.

Šiais metais įsigaliojęs naujos redakcijos Statybos įstatymas už naujo ypatingo statinio savavališką statybą statytojams numato gerokai didesnę nei iki šiol baudą – nuo 10 iki 30 tūkstančių eurų. Jei juridinis asmuo jau sykį baustas už tokį pažeidimą, pakartotinė bauda gali siekti nuo 16 iki 50 tūkstančių eurų. Ne ką mažesnės baudos ir už ypatingo statinio savavališką rekonstravimą – nuo 7 iki 17 tūkstančių eurų, už pakartotinį pažeidimą – nuo 13 iki 25 tūkstančių eurų.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video