Top Baneris

VTPSI teismo prašo stabdyti „Misionierių sodų“ statybas

2017 rugpjūčio 23 d.
VTPSI nuotr.
VTPSI nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą prašydama panaikinti bendrovei „Misionierių namai“ išduotą leidimą statyboms adresu Subačiaus g. 20, Vilniuje, bei pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti vykdomus statybos darbus.

Generalinės prokuratūros inicijuotoje byloje dėl Misionierių vienuolyno statinių ansamblio iki šiol dalyvavusi kaip trečiasis asmuo, VTPSI prašo teismo leisti joje dalyvauti su pareikštais savarankiškais reikalavimais. Toks sprendimas priimtas užbaigus tyrimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduoto šio objekto statybą leidžiančio dokumento teisėtumo, kurio metu buvo nustatyta, kad jis buvo išduotas neteisėtai.

Teismo prašoma įpareigoti bendrovę „Misionierių namai“ per 6 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti statybos, kuriai jis buvo išduotas, padarinius – nugriauti naujai statomą statinį bei rekonstruojamą statinį, atstatyti (atkurti) kultūros paveldo statinį (jo dalį) ir sutvarkyti statybvietę. Taip pat prašoma taikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti vykdomus statybos darbus.

VTPSI statybą leidžiančio dokumento teisėtumo patikrinimo metu nustatė, kad pateikti projekto sprendiniai neatitinka teritorijų planavimo dokumentų, statytojas kartu su prašymu išduoti leidimą pateikė ne visus privalomus dokumentus, buvo padaryti kiti pažeidimai, dėl kurių statybą leidžiantis dokumentas išduotas neteisėtai.

Generalinė prokuratūra, išnagrinėjusi VTPSI pateiktus duomenis, jau anksčiau kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama panaikinti specialųjį planą, statybą leidžiantį dokumentą bei pašalinti šios statybos padarinius. Teismo taip pat buvo prašoma taikyti laikinąsias apsaugos priemones, tačiau šis Generalinės prokuratūros prašymas buvo atmestas. Generalinė prokuratūra šį teismo sprendimą apskundė.

VTPSI nuotr.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video