Top Baneris

Vilniuje bus statomas naujas administracinės paskirties policijos pastatas

2019 birželio 28 d.
Turto bankas
SA.lt archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė techninio projekto rengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų sutartį su architektūrine, inžinerine-konsultacine bendrove UAB „Atamis“ dėl Vilniuje, Sietyno gatvėje iškilsiančio naujojo policijos pastato. Bendrovė pasirašė sutartį laimėjusi viešųjų pirkimų konkursą. Bendra sutarties suma – beveik 239 tūkst. eurų.

Pagal sutartį, UAB „Atamis“ įsipareigojo per metus nuo sutarties pasirašymo parengti pastato projektinius pasiūlymus, techninį projektą ir gauti statybas leidžiantį dokumentą. Prasidėjus rangos darbams, įmonė bus atsakinga už projekto vykdymo priežiūrą. Bendra sutarties trukmė – 41 mėnuo.

Planuojama, kad iki 2022 m. trečiojo ketvirčio Vilniuje, Sietyno g. 24 iškils modernus, šiuolaikinius reikalavimus atitinkantis apie 5 300 kvadratinių metrų, A+ energinės klasės administracinės paskirties pastatas su specialios paskirties patalpomis. Pastate įsikurs šešios policijos įstaigos: Vilniaus miesto penktasis ir šeštasis policijos komisariatai, Kelių policijos valdyba, Lietuvos kelių policijos tarnyba, Buhalterinės apskaitos valdyba ir Imuniteto valdyba. Pastate bus projektuojama apie 560 naujų darbo vietų.

„Valstybės nekilnojamojo turto fondas yra gerokai nusidėvėjęs, tad administracinio ploto mažinimas, keičiant jį atnaujintomis ir modernizuotomis patalpomis, yra strateginė Turto banko kryptis. Tokių projektų įgyvendinimas svarbus ne tik dėl darbo sąlygų gerinimo darbuotojams ir taupesnio lėšų panaudojimo eksploatuojant pastatą, tačiau ir dėl valstybės tarnybos prestižo kėlimo. Kaip rodo tyrimai, darbo aplinka yra viena iš motyvacinių priemonių pasirenkant darbdavį“, – sako Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Bendra projekto vertė sudaro apie 10 mln. eurų. Jis finansuojamas parduodant nenaudojamas policijos patalpas ir pastatus. Tiek projekto vystymu, tiek finansavimu rūpinasi Turto bankas, kuris rangos konkursą naujajam policijos pastatui planuoja paskelbti kitų metų antrąjį pusmetį.

Iš viso šiemet Turto bankas planuoja skelbti pirkimų už 65 mln. eurų sumą. Bus perkamos architektų, techninių projektų rengimo, techninės priežiūros, rangos ir kitos paslaugos vystomiems projektams.

Turto banko inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video