Startavo penkioliktasis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, vyksiantis iki rugsėjo 21 dienos. Tradiciškai šiame festivalyje dalyvauja ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), šįmet rugsėjo 14 d. mokslo ir technologijų mėgėjus kviesiantis dalyvauti diskusijose, atlikti tyrimus, susipažinti su technologijos naujovėmis. Daugiau kaip 360 nemokamų renginių vyks šešiolikoje šalies miestų ir rajonų.
VGTU Aplinkos inžinerijos fakultetas kvies diskutuoti apie tai, ką vanduo veikia kelio konstrukcijoje. Renginio metu dalyviai bus supažindinti su kelių tiesybos medžiagomis, bus diskutuojama, kodėl svarbu užtikrinti jų pralaidumą vandeniui bei kaip tai susiję su kelio dangos konstrukcijos atsparumu šalčiui. Aplinkos inžinerijos fakultete taip pat bus demonstruojamas lazerinis skeneris, pateikiamos jo techninės savybės, pristatomi praktinio panaudojimo pavyzdžiai.
Renginio metu bus galima aplankyti tris aplinkosaugos laboratorijas. Dalyviai turės progą išmatuoti kvapo koncentraciją su vieninteliu Lietuvoje kvapo nustatymo prietaisu – olfaktometru, triukšmo slopinimo kameroje išbandys triukšmo matavimo prietaisus, iš arti pamatys kuriamas oro valymo ir bioskaidžių atliekų tvarkymo technologijas. Bus demonstruojami elektrostatiniai oro valymo filtrai, oro valymo biofiltrai, daugiakanalis ciklonas, adsorbcinis oro valymo filtras, mažų gabaritų bioreaktoriai. Taip pat bus demonstruojama kietųjų dalelių ir dujinių teršalų matavimo įranga.
VGTU Antano Gustaičio aviacijos institute dalyviai bus kviečiami pažinti bepilotę skraidyklę. Užsiėmimo metu dalyviai galės paskristi bepiločiu orlaiviu naudojant kompiuterinį simuliatorių. Esant palankioms oro sąlygoms, dalyviai galės paskristi bepiločiu orlaiviu, prižiūrint instruktoriui.
Elektronikos fakulteto organizuojama renginyje bus galima susipažinti su elektronikos pasaulio elementais ir jame egzistuojančiais dėsniais. Kelionė į praeities elektronikos miestą leis susipažinti su diskretinių elementų schemomis. Atvykimas į dabartinės programuojamos elektronikos megapolį suteiks dalyviams grafinio programavimo įgūdžių. Renginyje dalyviai rinks elektronikos schemas, jungs ir programuos išmanaus namo valdymo sistemą.
VGTU mokslininkai mokys lankytojus valdyti tikrus pramoninius robotus. Dalyviai galės konstruoti „šimtakojus“ mikrorobotus ir jais varžytis. Renginyje konstruosite elektrinio traukinio modelį, apsilankysite profesionaliose fotografijų dirbtuvėse. Moksleiviai ir visi norintys sužinos apie dar neatrastus pinigų taupymo būdus; kaip ir kada inžinerijos dėka pasaulyje gali atsirasti įspūdingiausias tiltas, futbolo aikštės dydžio objektas kosmose, du žemynus skiriantis kanalas.
VGTU renginių programą galite rasti čia.