Top Baneris

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija optimizuoja savo darbą

2016 gruodžio 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Statybų sektoriui ypač aktuali Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nuo naujųjų metų atsinaujina. Visų pirma, bus sustambinti teritoriniai padaliniai. Dabar veikiančių dešimties teritorinių skyrių funkcijas vykdys keturi departamentai.

Vilniaus ir Utenos teritorinių skyrių – Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentas, Kauno, Alytaus ir Marijampolės skyrių – Kauno departamentas, Klaipėdos, Tauragės ir Telšių skyrių – Klaipėdos departamentas, Šiaulių ir Panevėžio skyrių – Šiaulių departamentas.

Kiekviename teritoriniame departamente bus įsteigti Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros, Teisės ir bendrųjų reikalų skyriai. Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrių darbuotojus numatyta suskirstyti į tris profiliavimo grupes – siauresnė specializacija leis profesionaliau ir sparčiau priimti sprendimus.

Teritorinių skyrių sujungimas nereiškia, kad interesantai privalės vykti į regioninius departamentus. Nesikeis nei paslaugų teikimo sąlygos, nei specialistų kontaktai. Nors vis daugiau interesantų, spręsdami rūpimą klausimą ar norėdami gauti administracinę paslaugą, naudojasi nuotoliniu būdu, tačiau bus pasirūpinta ir tais, kurie neturi sąlygų pasinaudoti informacinėmis sistemomis, tą jie galės padaryti departamentuose įrengtose kompiuterizuotose lankytojų priėmimo vietose.

Pertvarka palies ir centrinius padalinius. Bus įsteigtas Teritorijų planavimo ir statybos departamentas su Teritorijų planavimo ir statybos ir Informacinių sistemų valdymo skyriais. Šiame departamente per metus numatyta įsteigti ikiteismines teritorijų planavimo ir statybos ginčų nagrinėjimo komisijas. Jos turėtų pradėti veikti 2018 m. sausio 2 d.

Kaip sako VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė, keičiant administracinę struktūrą siekiama tais pačiais ištekliais pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir spartą. Taip pat tikimasi sumažinti ir korupcijos tikimybę. Pavyzdžiui, gauti prašymai suteikti administracines paslaugas viename teritoriniame departamente bus per informacinę sistemą „Infostatyba“ paskiriami nagrinėti kitiems departamentams. Be to, statybų patikrinimus inspektoriai atliks nesilaikydami teritorinio principo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video