Top Baneris

Valstybės dienos proga – ekskursijos miestui pažinti

2016 birželio 29 d.
Martyno Plepio nuotr.
Martyno Plepio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Liepos 6-oji – ekskursijų diena Kaune“ – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, liepos 6-ąją, trečiadienį kauniečiai kvies likusiuosius mieste geriau pažinti miesto istoriją, architektūrą, kultūrą. Ekskursijų maršrutai drieksis į visas nuo puses nuo istorinio Centrinio pašto (Laisvės al. 102).

Vieni akcijos iniciatorių – architektūros specialistų ir entuziastų grupė „Ekskursas“ pakvies išbandyti iki valandos trunkančias koncentruotas ekskursijas po žinomų objektų užkulisius (Kauno filharmonijos, miesto savivaldybės, LSMU Centrinių rūmų, buv. „Pienocentro“ pastato), tiek po dar nelankytus pastatus, tarp kurių – ir miesto centre įsikūrusias ne kasdien duris atveriančias bažnyčias.

Iniciatyvos „Gražinkime Kauną“ atstovai savo ekskursijoje pasakos Kauno meno mokyklos įkūrimo istoriją ir kvies aplankyti kiek primirštą vieno iš tarpukario estetikos kūrėjų Juozo Zikaro namą – muziejų. Ir tai tik – kelios iš pagrindinių dienos kelionių, kurios bus skirtos šimtams kauniečių ir miesto svečių.

Viena iš ekskursijų bus surengta ir anglų kalba – 14 val. prie Centrinio pašto prasidės architekto Algimanto Grigo parengta kelionė, pasakojanti apie tarpukario Kauno modernizmo architektūrą.

Organizatoriai kviečia pasirūpinti dalyvavimu pageidaujamoje ekskursijoje ir rezervuoti vietą iš anksto – tam reikia registruotis specialioje formoje interneto tinklapyje www.ekskursas.lt.

„Taip galėsite būti tikri, kad norimą valandą tikrai pakliūsite į norimą aplankyti pastatą; tačiau dalis vietų bus palikta ir visiems, kurie ateis į prie Centrinio pašto įkurtą „L6“ infocentrą trečiadienį dienos metu“, – sakė organizatoriai.

Projektą iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Daugiau informacijos – Jonas Oškinis, 8 650 85115, nematerialus@gmail.com, info@grazinkimekauna.lt

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video