Top Baneris

Kvietimas į architektūrologo Vaido Petrulio paskaitą

2019 spalio 29 d.
Vaidas Petrulis
Vaidas Petrulis. Architektūros fondo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros [pokalbių] fondas kviečia į paskutinę 25-tojo paskaitų ciklo „GRAŽU/NEGRAŽU“, skirto architektūros kritikai, paskaitą. Šį trečiadienį, spalio 30 d., paskaitą „Lietuvos architektūros kritika: istorinis pjūvis“ MO muziejuje skaitys architektūros istorikas, Lietuvos XX a. architektūros istorijos tyrėjas Vaidas Petrulis.

Architektūros kritiką galima suvokti plačiai. Tai viešosios nuomonės formavimo galimybių aibė. Aktyvizmo iniciatyvos, meninės interpretacijos ar, galų gale, spontaniškai besirutuliojantis diskursas socialinėse medijose, – visi šie procesai potencialiai gali įtakoti visuomenės suvokimą apie architektūrinę erdvę. Visgi, neretam susidaro įspūdis, kad klasikinis architektūros kritikos tekstas Lietuvoje nėra dažnas reiškinys. Stokojame leidinių, autorių, požiūrių įvairovės… Ar ši prielaida teisinga? Ar architektūros kritika Lietuvoje išgyvena nuosmukį? O gal priešingai, – transformuojasi ir įgyja kitas formas? Pradėdami diskusiją šia tema, pažvelgsime į reiškinio istoriją. Paskaitoje bus sugretintos architektūros kritikos apraiškos tarpukariu, sovietmečiu bei šiuolaikinėje Lietuvoje.

Vaidas Petrulis – architektūros istorikas, Lietuvos 20 a. architektūros istorijos tyrėjas, KTU Architektūros ir statybos instituto mokslo darbuotojas. Skaitmeninio Lietuvos architektūros istorijos archyvo www.autc.lt iniciatorius ir vienas iš autorių. Kartu su kitais autoriais parašė knygas „Architektūra sovietinėje Lietuvoje“ (2012), „Lietuvos tarpukario architektūrinis palikimas: materialumo ir nematerialumo dermė“ (2015). 2019 m. publikavo monografiją „Paveldas kaip konfliktas: metodologinės Lietuvos XX a. architektūrinio palikimo vertinimo prielaidos“.

Pokalbis vyks MO muziejuje spalio 30 dieną. Pradžia 20 valandą. Renginys nemokamas. Paskaitą organizuoja Architektūros fondas. Paskaitos rėmėjai: „Tarkett“ ir „Paroc“. Pokalbių ciklo rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Šį rudenį, rugsėjo 18 – spalio 30 dienomis, 25-tasis Architektūros pokalbių ciklas kviečia diskutuoti architektūros kritikos tema ir kelia klausimus, kokia yra architektūros kritikos prasmė ir vertė? Kaip nagrinėti architektūrinius ir urbanistinius sprendimus, bei pristatyti juos plačiajai publikai suprantama kalba? Ar galime tapti sumanesniais architektūros kritikais?

Daugiau informacijos apie architektūros [pokalbių] fondo 25 renginių ciklą, jo pašnekovus ir pokalbių temas rasite: www.archfondas.lt/lt/pokalbiu

Architektūros fondo inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video