Top Baneris

Už renovacijos darbų broką – rimtos nuobaudos

2016 balandžio 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Kovo mėnesį Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) pareigūnai, patikrinę 30 šalyje renovuojamų daugiabučių, nustatė kelis rimtus pažeidimus.

Dėl renovacijos darbų broko atnaujinant daugiabutį Dariaus ir Girėno gatvėje Radviliškyje ir netinkamos šių darbų priežiūros statybos darbų vadovui ir techniniam prižiūrėtojui teks aiškintis jų kvalifikacijos atestatus išdavusiam Statybos produkcijos sertifikavimo centrui. Nuo šio centro sprendimo priklausys, ar nebus sustabdytas ar visai panaikintas šių atestatų galiojimas.

Minėtojo renovuojamo daugiabučio statybos darbų vadovas neužtikrino, kad namo apšiltinimo plokštės būtų tvirtinamos pagal projektą. Statybos techninis prižiūrėtojas taip pat netinkamai atliko savo pareigas – nekontroliavo, kad išorinės tinkuojamos termoizoliacinės sistemos būtų įrengiamos pagal reikalavimus, netikrino, ar surašyti paslėptų darbų aktai. Už pažeidimus abiem vadovams taikyta administracinė atsakomybė – skirtos piniginės baudos.

Radviliškyje nustatyti pažeidimai įrengiant tinkuojamą termoizoliacinę sistemą – ne naujiena. Statybos valstybinės priežiūros inspektoriai ir anksčiau pastebėdavo tokių trūkumų ir reikalaudavo juos ištaisyti. Pastaruoju metu šių pažeidimų gerokai sumažėjo. Tiek statybininkai, tiek ir darbų kokybę kontroliuojantys techniniai prižiūrėtojai daugiau dėmesio ėmė skirti namo apšiltinimo technologijos reikalavimams.

Statybos darbų technologijos pažeidimų šiltinant renovuojamą daugiabutį VTPSI pareigūnai nustatė ir Vilniaus rajone, Buivydiškėse. Už nukrypimus nuo projekto statybos darbų vadovui gresia administracinė atsakomybė, o jį paskyrusiam rangovui statybos valstybinės priežiūros inspektoriai pateikė privalomąjį nurodymą ištaisyti trūkumus.

Nors VTPSI ne kartą viešai yra priminusi statytojams (užsakovams) jų pareigą informacinėje sistemoje „Infostatyba“ paskelbti informaciją apie statybos pradžią, rangovo ir pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą per 3 darbo dienas, vis išaiškėja atvejų, kai nesilaikoma šios Statybos įstatymo nuostatos. Už tai kovo mėnesį net keturi statytojai Vilniuje buvo patraukti administracinėn atsakomybėn. Jiems gresia nuo 289 iki 868 eurų bauda.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video