Top Baneris

Urbanistinis forumas kviečiamas lapkritį

2014 rugpjūčio 22 d.
Pasidalykite straipsniu

Aštuntasis urbanistinis forumas, kurį organizuoja Aplinkos ministerija kartu su Šiaulių miesto savivaldybe ir Šiaulių universitetu bei kitais partneriais, vyks šiame mieste ne spalio 16, kaip buvo planuota, o lapkričio 27 dieną.
Pagrindine forumo tema pasirinktas miestų atnaujinimas, modernizavimas ir atgaivinimas. Jo metu numatoma kompleksiškai apžvelgti miesto atgaivinimo problemas, pradedant teritorijų konversijomis ir baigiant naujų miesto urbanistinių struktūrų sukūrimu pagal darnios plėtros principus.
„Šis forumas – tai siekis bendromis jėgomis ieškoti optimaliausių būdų urbanistinėms problemoms spręsti. Todėl telkiame architektų, statybininkų, verslininkų, valstybės institucijų pastangas. Manau, kad geriausi sprendimai gimsta diskutuojant, svarstant, ginčijantis ir dalijantis patirtimi“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Forumo dalyviai aptars, ką daryti, kad šalies miestai, miesteliai ir kaimai išliktų gražūs ir gyvybingi, kad racionaliai ir taupiai būtų naudojami gamtiniai, kultūriniai ir energetiniai ištekliai. Jie svarstys, kaip sustabdyti miestų dispersiją ir vidinių teritorijų senėjimą, diskutuos, kokia turėtų būti Lietuvos urbanistinė politika, teritorijų planavimo sistema, kaip koncentruoti lėšas, skatinti efektyviai modernizuoti gyvenamąsias teritorijas ir būstą. Tarp planuojamų aptarti klausimų – gyvenamųjų namų kvartalų renovacija, pramoninių teritorijų konversija, miesto infrastruktūros modernizavimas ir kt.
Forumo metu numatoma organizuoti kūrybines dirbtuves Šiaulių miesto centrinės dalies urbanistinio vystymosi analizės ir plėtros vizijos tema. Komandos bus kviečiamos sukurti šios teritorijos urbanistinio vystymosi viziją, siekiant urbanistinių architektūrinių kokybinių pokyčių. Taip pat numatoma organizuoti architektūros kokybės temomis konferenciją, kurios metu būtų aptarti ir kūrybinėse dirbtuvėse pasiūlytų sprendinių rezultatai.
Į forumą kviečiami valstybės ir savivaldybių institucijų atsakingi darbuotojai, architektai, teritorijų planavimo, nekilnojamojo turto ir statybos specialistai, projektuotojai, mokslo ir verslo, suinteresuotų visuomeninių organizacijų atstovai. Jų, kaip visada, turėtų susirinkti keli šimtai.
Kaip ir po kiekvieno forumo, aštuntojo forumo medžiaga bus išleista atskiru leidiniu. Elektroninė leidinių versija skelbiama Aplinkos ministerijos tinklalapyje. Jau galima susipažinti ir su pastarajam – septintajam – forumui skirtu leidiniu (http://www.am.lt/VI/files/0.354985001406822320.pdf).

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video