Top Baneris

Urbanistiniame forume – kompleksinio miestų modernizavimo privalumai

2014 lapkričio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Šalies urbanistikos specialistai ir ekspertai ketvirtadienį rinkosi į Šiauliuose sukviestą tradicinį urbanistinį forumą, aptarė Lietuvos miestų ir miestelių ateitį. Kokia ji bus – ar miestai vystysis chaotiškai, ar bus racionaliai tvarkomi, pirmiausia priklauso nuo jų teritorijų planavimo.

„Smagu, kad šį, jau aštuntąjį, urbanistinį forumą pasitinkame, įgyvendinę nemažai ankstesnių forumų rezoliucijų nuostatų. Nuolat stengiamės judėti darnaus ir racionalaus miestų planavimo link. Vienas iš žingsnių – naujasis Teritorijų planavimo įstatymas, kuris iš tiesų palengvino planavimo procedūras tiek gyventojams, tiek investuotojams. Galbūt ir jame yra ką pakeisti, bet apie tai būtina diskutuoti. Geriausi sprendimai ir gimsta diskutuojant, svarstant, ginčijantis ir dalijantis patirtimi“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas (nuotraukoje).

Neatsitiktinai pagrindine forumo tema pasirinktas kompleksinis miestų modernizavimas, kai pagrindinis dėmesys skiriamas ne atskirų pastatų, o miesto rajonų kartu su jų infrastruktūra atnaujinimui. Apie jį diskutavo Šiaulių arenoje susirinkę architektai, planuotojai, inžinieriai, statybininkai, mokslo įstaigų, verslo įmonių, asociacijų, valstybinių ir vietos valdžios institucijų atstovai, taip pat svečiai iš Švedijos ir Olandijos.

Forumo dalyviai išklausė aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktoriaus Mariaus Narmonto, žinomų urbanistikos specialistų – prof. dr. Sigito Čereškevičiaus, doc. Mindaugo Pakalnio, doc. dr. Dalios Bardauskienės ir kt. pranešimus apie kompleksinio miestų atnaujinimo aktualijas, iš pirmų lūpų išgirdo apie Švedijos ir Olandijos patirtį. Diskusijų metu buvo apžvelgtos miesto rajonų modernizacijos, kompaktišką plėtros ir kt. problemos, būdai ir galimybės joms spręsti, taip pat aptarta per forumą pristatyta Šiaulių plėtros vizija.

Susibūrę į kūrybines dirbtuves forumo dalyviai apžiūrėjo vieną urbanistiniu požiūriu Šiauliams probleminę Ch. Frenkelio fabriko teritoriją. Jie pasiūlė savo sprendimus, kaip ją atgaivinti, padaryti gyvybingą, patrauklią miesto gyventojams. Tikimasi, kad šie pasiūlymai bus naudingi rengiant tolesnę šios teritorijos vystymo strategiją.

Aštuntąjį urbanistinį forumą Aplinkos ministerija surengė kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, Šiaulių universitetu ir kitais partneriais. Urbanistiniai forumai paprastai kviečiami rudenį, pažymint Pasaulinę miestų planuotojų dieną, kuri minima lapkričio 8-ąją.

Po kiekvieno urbanistinio forumo jo medžiaga išleidžiama atskiru leidiniu. Elektroninės šių leidinių versijos paskelbtos Aplinkos ministerijos tinklalapyjehttp://www.am.lt/VI/index.php#r/1290. Aštuntojo urbanistinio forumo medžiaga taip pat bus išleista atskiru leidiniu

AM inf.

AM archyvo nuotr.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video