Turtingiausia Azijos gyventoja per Kinijos NT sektoriaus krizę neteko pusės turto

Turtingiausia Azijos gyventoja per Kinijos NT sektoriaus krizę neteko pusės turto

kinija

Įsisiūbavus krizei Kinijos nekilnojamojo turto sektoriuje, turtingiausia Azijos gyventoja per pastaruosius metus neteko daugiau kaip pusės savo turto vertės, ketvirtadienį parodė agentūros „Bloomberg“ sudaromo milijardierių reitingo duomenys.

Kinijos nekilnojamojo turto milžinės „Country Garden“ didžiausios akcininkės Yang Huiyan (Jan Hueijan) turto grynoji vertė sumažėjo daugiau kaip 52 proc. – nuo 23,7 mlrd. JAV dolerių metais anksčiau iki 11,3 mlrd. JAV dolerių.

Didelis smūgis jos turtui buvo suduotas trečiadienį, kai „Country Garden“ akcijų kursas Honkongo biržoje krito 15 proc., investuotojams sureagavus į bendrovės pranešimą apie tai, kad ji parduos naujų akcijų, kad galėtų pritrauktų lėšų.

Kinų valstybinės žiniasklaidos duomenimis, Yang Huiyan paveldėjo savo turtą, kai jos tėvas – „Country Garden“ įkūrėjas Yang Guoqiang (Jan Guocianas) – 2005 metais perdavė jai savo akcijas.

Dvejais metais vėliau, po to, kai nekilnojamojo turto vystymo bendrovė Honkongo biržoje surengė pradinį viešą akcijų platinimą, ji tapo turtingiausia Azijos gyventoja.

Tačiau nežinia, ar jai ilgai pavyks išsaugoti šį titulą, nes jai ant kulnų mina cheminio pluošto pramonės magnatė Fan Hongwei (Fan Hunvei), kurios turto grynoji vertė ketvirtadienį siekė 11,2 mlrd. JAV dolerių.

2020 metais Kinijos valdžia ėmėsi spręsti per didelių skolų nekilnojamojo turto sektoriuje problemas. Dėl to stambūs šio sektoriaus dalyviai, tokie kaip „Evergrande“ ir „Sunac“, susidūrė su sunkumais ir, priartėję prie bankroto ribos, buvo priversti derėtis su kreditoriais dėl skolų grąžinimo terminų.

Būsto pirkėjai visoje šalyje, įtūžę dėl vėluojančių statybų ir laiku neperduodamų būstų, ėmė atsisakinėti mokėti būsto paskolų įmokas už namus, kurie buvo parduoti dar neužbaigus jų statybos.

Apytikriais skaičiavimais, nekilnojamojo turto sektoriui tenka 18–30 proc. Kinijos bendrojo vidaus produkto (BVP) ir jis yra labai svarbi antro pagal dydį pasaulio ūkio augimo varomoji jėga.

Analitikams ir politikams nerimaujant dėl galimo finansinio užkrato paplitimo, Kinijos bankų reguliavimo institucija jau paragino bankus remti nekilnojamojo turto sektorių ir tenkinti „pagrįstus“ šio sektoriaus bendrovių „finansavimo poreikius“.

Temos: Kinija, Nekilnojamasis turtas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai