2022-aisiais žurnalo „Statyba ir architektūra“ bei portalo SA.LT redakcija publikavo nemažai aktualių ir intriguojančių straipsnių. Kviečiame susipažinti su penkiais apie architektūrą, sulaukusiais didžiausio skaitytojo dėmesio.
Vandens sporto centras – saloje ir su žaliuojančiu stogu

Daugiafunkcis vandens sporto centras Nemuno saloje – išskirtinės architektūros statinys, turintis 50 m ilgio, 10 takų olimpinio dydžio baseiną su 528 vietų tribūnomis, SPA zona bei sporto klubu ir mažesnį baseiną, skirtą vaikų plaukimo pamokoms. Be jokios abejonės, šiame centre bus surengtas ne vienas Lietuvos plaukimo čempionatas ir tarptautiniai turnyrai – baseinas su visa infrastruktūra atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus.
Skaitykite ČIA
Modernus sluoksnis margame Šančių audinyje

„Kaunoramos“ projektas Šančiuose, kurio autoriai Adomas Rimšelis, Eglė Savodnikaitė ir Gintautas Natkevičius, ilgai buvo lydėtas kritikos ir karštų diskusijų. Dabar, jau kylant ir į centrinį miesto planą aiškiai įsirėžiant aukštybiniams pastatams, kritiką keičia svarstymai, kaip trys nauji modernūs statiniai paveiks istoriškai spalvingus Šančius ir besikuriantį naująjį miesto centrą.
Skaitykite ČIA
Didžiausių pasaulio miestų reitingas 2022

Jungtinių Tautų duomenimis, jau 2030 m. net 27 proc. pasaulio gyventojų gyvens miestuose turinčiuose ne mažiau kaip 1 mln. gyventojų. 730 mln. gyvens tuose miestuose, kurių gyventojų skaičius didesnis nei 10 mln. Nors pandemijos metu buvo galima išgirsti, kad vis daugiau žmonių ketina persikelti iš didmiesčių į kaimą, tačiau daugelyje didžiųjų pasaulio metropolijų fiksuojamas gyventojų skaičiaus augimas, kas aiškiai matosi čia pateiktame reitinge. Pirmajame reitingo dvidešimtuke, tik abiejuose Japonijos miestuose užfiksuotas sumažėjimas. Visi kiti miestai – augo.
Skaitykite ČIA.
Moduliniai ir surenkami namai – modernūs ir greiti sprendimai

Vakarų Europos šalyse individualūs gyvenamieji namai iš surenkamų elementų ar modulių statomi jau seniai ir tokia statyba yra populiari. Nors pavėluotai, tačiau populiarėja ji ir Lietuvoje. Svarbiausi tokių namų privalumai – rekordiškai trumpas jų statybos laikas ir aukšta kokybė. Kas liečia kainą, tai patys gamintojai nesuteikia didelių iliuzijų, kad jis bus pigesnis nei tradicinės statybos namas.
Skaitykite ČIA.
50 kv. metrų ploto namas: su perspektyva „užaugti“

Individualus namas – už buto kainą. Susigundėte?.. Statytojai prieš kurį laiką rinkai pasiūlė tokius namus, kurie gali kainuoti panašiai kaip 70 kv. m ploto butas, – jų ėjimas pasiteisino. Antrąsyk pamėgino įsiūlyti dar mažesnius – 50 kv. m ploto, rinkai tai irgi patiko. Statomi ne pavieniai individualūs namai, o ištisi kvartalai. Perka juos daugiausia jauni žmonės, kuriems tai dažniausiai pirmas būstas, kurie nori gyventi naujame name ir dar turėti sklypelį žemės – įprastai kartu su namu įsigyjamas 5 ar 6 arų dydžio sklypas.
Skaitykite ČIA.