Top Baneris

„Teltonika“ ir Taivano institutas pasirašė 14 mln. eurų vertės sutartį dėl lustų

2023 sausio 18 d.
teltonika ir taivanas scaled
Pasidalykite straipsniu

BNS

Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos grupė „Teltonika IoT Group“ ir Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutas trečiadienį Vilniuje pasirašė 14 mln. eurų vertės sutartį dėl pasidalijimo puslaidininkių lustų technologijomis. 

Pagal susitarimą „Teltonika“ įgyja teisę naudoti instituto sukurtas puslaidininkių lustų gamybos technologijų ir prietaisų licencijas, ji taip pat gaus pagalbą rengiant detaliuosius projektus ir inžinerinius mokymus darbuotojams, pranešė įmonė. 

Pagal sutartį 10 mln. eurų skirs Taivano užsienio reikalų ministerija, o likusius 4 mln. – „Teltonikos“ grupė. Puslaidininkių pramonei reikalingus projektus planuojama įgyvendinti iki 2027 metų. 

„Turime pakankamai potencialo įsitvirtinti pasaulinėje puslaidininkių rinkoje, o ši partnerystė su Taivanu padės Lietuvai sparčiai eiti į priekį, lygiuotis į stipriausius pasaulio žaidėjus ir realizuoti ambicingus tikslus“, – pranešime teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Pasak „Teltonikos“ įkūrėjo ir prezidento Arvydo Paukščio, tai bus didžiausias Taivano Pramonės technologijų tyrimų instituto bendradarbiavimo projektas su užsienio šalimi. 

63c7b89c5821c20230118lbal29175
L. Balandžio/BNS nuotr.

„Ši sutartis įrodo, kad esame pajėgūs ir patikimi partneriai, su kuriais galima kurti tokius sudėtingus projektus. Tikiu, kad įgyvendinę planuojamus darbus padėsime Lietuvai atsidurti greta pažangiausių pasaulio šalių“, – teigė A. Paukštys. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija gruodį pasirašė sutartį su „Teltonikos“ grupe, kur iki 2029 metų sostinėje šalia Liepkalnio gatvės 14-os hektarų teritorijoje įsikurs „Teltonika High-Tech Hill“ antro etapo technologijų parkas. Bendrovė čia investuos 96 mln. eurų ir sukurs 700 darbo vietų. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video