Top Baneris

Teismo verdiktas: Maskvos namams išduotas leidimas – neteisėtas

2016 gruodžio 23 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės savivaldybė kartu su statybų inspektoriais pasielgė principingai – nors ir užtrukę porą metų, įrodė, jog aukštingumo ir užstatymo tankumo reikalavimų neatitinkančiam pastatui A. Juozapavičiaus gatvėje – ne vieta. Ar tai signalas ir kitiems statytojams? Juk nereta atvejų, kuomet ir gyventojai, ir statybų inspektoriai skaičiuoja Užupyje ar senamiestyje kylančių pastatų aukštus bei mansardas.

Ieškinys dėl statybos leidimo Maskvos namams Vilniuje panaikinimo nagrinėtas Vilniaus miesto apylinkės teisme. Teismas pripažino, kad 2008 metais statybos leidimas Maskvos kultūros ir verslo centrui „Maskvos namai“ išduotas neteisėtai, o projekto sprendiniai neatitinka detaliojo plano ir statinio architektūros bei statybos sklypo tvarkymo reikalavimų.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) į teismą kreipėsi nustačiusi, kad „Maskvos namų“ statybos vykdomos pažeidžiant teisės aktų reikalavimus. Vilniaus miesto tarybos 2005 m. patvirtintame teritorijos, kurioje turėjo iškilti Maskvos namai, detaliajame plane nustatytas statinio aukštis – iki 6 aukštų. Suprojektuotas ir leistas statyti 7 aukštų pastatas. Be to, vykdant statybą pagal ginčijamą statybos leidimą, pažeistas detaliajame plane nustatytas sklypo užstatymo tankumas (nustatytas 70 proc., faktinis – 74 proc.)

VTPSI teismo prašė pripažinti negaliojančiu 2008 m. išduotą statybos leidimą ir įpareigoti statytoją per vienerius metus nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos gavus naują statybą leidžiantį dokumentą pertvarkyti statinį, o atsisakius tą padaryti, per 6 mėn. savo lėšomis statinį nugriauti ir sutvarkyti statybvietę. Jei ir į šį reikalavimą nebus sureaguota – statinį nugriautų VTPSI.

Vilniaus miesto apylinkės teismas VTPSI ieškinį tenkino iš dalies, naujam statybą leidžiančiam dokumentui gauti ir statiniui pertvarkyti nustatydamas ilgesnį – trejų metų laikotarpį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Šis teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video