Top Baneris

Tarptautinis montuotojų konkursas pirmąsyk – Lietuvoje

2016 birželio 10 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusių metų sėkmė tarptautiniame jaunųjų gipskartonio montuotojų konkurse „Junior Trophy“ lėmė, kad birželio 8–9 dienomis jis pirmą kartą vyko Lietuvoje. Šiųmečiame konkurse sėkmė lydėjo moksleivius iš Bulgarijos. Lietuviai užėmė šeštąją vietą.

Konkurse, vykusiame Vilniaus statybininkų rengimo centre, šiemet dalyvavo moksleivių ir mokytojų komandos iš keturiolikos šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Slovėnijos, Austrijos, Serbijos, Kroatijos, Makedonijos, Bulgarijos, Belgijos, Gruzijos, Rusijos bei Azerbaidžano.

Konkurso metu visos komandos savo žinias ir gebėjimus išbandė teorinėje ir praktinėje dalyse. Pirmojoje – sausosios statybos profesijos besimokantys moksleiviai atliko testą, antrojoje – gavę vienodą medžiagų komplektą montavo konstrukciją.

„Konkursai kaip šis – tai būdas motyvuoti būsimuosius statybininkus siekti daugiau, tobulėti bei augti. Sudalyvavus „Junior Trophy“ profesinių mokyklų auklėtinių požiūris į mokslus pasikeičia radikaliai: atsiranda motyvacijos, noro, pati profesija pradedama vertinti visai kitaip. Be to, šie konkursai stipriai prisideda ir prie paties statybų sektoriaus augimo: kuo daugiau profesionalių jaunųjų statybos specialistų turėsime, tuo kokybiškesni darbai bus atliekami“, – sakė „Knauf“ sausosios statybos produktų grupės vadovas ir konkurso organizatorius Kęstutis Janeika.

11-ąjį kartą organizuojama iniciatyva, pasak Vilniaus statybininkų rengimo centro direktoriaus Juozo Baranausko, kryptingo bendradarbiavimo tarp verslo ir profesinio mokymų institucijų pavyzdys. Konkurso dalyviai turėjo galimybę ne tik susipažinti su naujausiomis statybinėmis medžiagomis, jų taikymo metodika, bet ir įgyti praktinių žinių.

Konkursą Lietuvoje organizavo įmonė „Knauf“ kartu su Vilniaus statybininkų rengimo centru.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video