Top Baneris

Studentų kurti tiltai papuošė VGTU vidinį kiemą

2019 birželio 10 d.
VGTU, tiltai
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų vidiniame kieme, prie lauko terasos, jau keletą dienų dėmesį atkreipia įdomūs statiniai. Šie mediniai tiltai – Statybos fakulteto 3 kurso statybos inžinerijos kompleksinio projekto rezultatai. Jo tikslas – suprojektuoti bei pastatyti 6 metrų ilgio tiltą, kuris atlaikytų 600 kg apkrovą bei tenkintų tokioms konstrukcijoms keliamus reikalavimus. Šiuo projektu siekiama studentus supažindinti ne tik su konstrukcijų elgsena ir statiniais jų skaičiavimais, bet ir atkreipti dėmesį į praktinius statybos ypatumus.

Vadovaujami dr. Arvydo Rimkaus ir dr. Ronaldo Jakubovskio studentai, pasiskirstę į tris komandas, pastatė trijų skirtingų konstrukcinių schemų tiltus: kintamo aukščio santvarinį tiltą bei dviejų tipų arkinius tiltus. Kompleksinio projekto atlikimo metu studentai naudodami baigtinių elementų kompiuterinę programą atliko konstrukcijos statinę analizę, tikrino tiltų laikomąją galią, skaičiavo įlinkį, atsirandantį nuo trijų komandos narių svorio bei parengė konstrukcijų brėžinius. Pagal parengtus darbo brėžinius studentai pagamino konstrukcinius elementus ir surinko į erdvinę tilto sistemą.

Savo tiltus Statybos fakulteto studentai pristatė VGTU apsilankiusiems moksleiviams, papasakojo apie tiltų projektavimo ir statybos eigą, supažindino su pastatytų konstrukcijų jėgos perdavimo principais. Pristatymo metu trečiakursiai išbandė konstrukcijas ir patikrino, ar jų įlinkiai atitinka apskaičiuotus. Taip pat buvo išbandyta projektinė tiltų laikomoji galia.

Prie šio projekto geranoriškai prisidėjo ir įgyvendinti jaunųjų inžinierių projektus padėjo aktyvūs Statybos fakulteto partneriai UAB „Inžinierių komanda“ ir tarptautinė Italijos įmonė „Rothoblaas“. Verslo atstovų įsitraukimas į ugdymo procesą padeda jį padaryti patrauklesniu bei skatina kūrybinį inžinerinių užduočių sprendimą.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video