Top Baneris

Stoties rajone žadamas saugesnis judėjimas

2017 spalio 6 d.
žiedinė sankryža
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nuo šiol namo grįžtančius vilniečius ir miesto svečius Vilniaus miesto stotyje pasitinka visiškai atnaujinta žiedinė sankryža, jungianti Stoties ir Geležinkelio gatves. Čia įrengtos naujos saugumo salelės, iškiliosios perėjos, pažymėtos papildomos automobilių stovėjimo vietos, praplatintas viešojo transporto keleivių laukimo paviljonas, sankryžoje atsirado aiškios eismo juostos.

Vienoje sudėtingiausių sostinėje žiedinių sankryžų nebeliko chaotiško judėjimo: pertvarkius sankryžą, eismo tvarka tapo aiški ir suprantama, padidėjo eismo dalyvių saugumas, pagerėjo viešojo transporto eismas.

Sankryžoje pasikeitė eismo organizavimas – atsirado aiškus linijų, eismo krypčių žymėjimas, orientuotis padeda ir kelio ženklai. Vairuotojai važiuodami pirma eismo juosta kiekviename išvažiavime gali išvažiuoti iš žiedo, o pasirinkę antrą eismo juostą gali važiuoti toliau žiedu norima kryptimi bei patekti į žiedo viduryje atskirtą automobilių stovėjimo aikštelę. Stoties aikštės sutvarkymo darbai truko mėnesį.

Sankryžos viduryje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje atsirado daugiau vietų ne tik automobiliams, bet ir neįgaliesiems bei motociklams. Iki pradedant tvarkyti aikštę, joje buvo 46 vietos automobiliams, dvi kurių neįgaliųjų. Dabar įrengtos 64 stovėjimo vietos, iš jų keturios vietos skirtos neįgaliesiems. Dar viena naujovė – aikštelėje įrengtos dvi motociklų stovėjimo vietos. Stovėjimo aikštelė aiškiai atskirta nuo važiuojamosios dalies – jas skiria sumontuoti įspėjamieji stulpeliai.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pėstieji taip pat pastebės pokyčius: panaikintos anksčiau buvusios ilgos pėsčiųjų perėjos, o jų vietoje pažymėta viena nauja. Dabar pėstieji pereis aikštę kur kas saugiau ir greičiau t. y. tik dvi eismo juostas. Be to, trijose pėsčiųjų perėjose įrengtos penkios saugumo salelės bei trys iškiliosios pėsčiųjų perėjos, kurios priverčia vairuotojus mažinti greitį.

Geros naujienos laukia ir viešuoju transportu keliaujančių vilniečių ir miesto svečių. Dvigubai praplatinus Stoties aikštėje esantį viešojo transporto laukimo paviljoną, pažymėtą raide K, keleiviams laukti autobusų tapo kur kas saugiau. Be to, rugsėjo pabaigoje pasikeitė ir viešojo transporto eismo organizavimas – 1-ojo, 2-ojo, 3-ojo ir 4-ojo maršruto autobusai išvyksta iš J raide pažymėtos stotelės K (ties įėjimu į Geležinkelio stoties kasas) raide pažymėta stotelė, kurioje, kaip įprastai, stoja 1-ojo G, 53-iojo ir naktinio 103-iojo N maršrutų autobusai.

„Stoties rajonas yra labiausiai apkrauta viešojo transporto jungtis, kuria kiekvieną darbo dieną naudojasi 37 tūkst. keleivių. Todėl keleivių saugumas mums yra vienas prioritetinių klausimų – nuolat stengiamės inicijuoti bei įgyvendinti atnaujinimus, kurie užtikrintų tinkamas viešojo transporto eismo sąlygas. Stoties žiedinės sankryžos, kuri yra itin svarbi eismo jungtis, atnaujinimas padidins pėsčiųjų ir vairuotojų saugumą, o tai lems iš esmės sklandesnį ir patogesnį judėjimą šiame taške“, – pasakojo SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas Vaidotas Meškauskas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video