Top Baneris

Statybų aikštelėse – nekokybiškų medžiagų paieškos

2016 birželio 2 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Birželio 1-ąją Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI), Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir Gaisrinių tyrimų centro atstovai apsilankė dviejų daugiabučių namų statybvietėse Vilniuje.

Pirmasis patikrintas statomas namas Kauno g. 16 / Algirdo g. 42 suprojektuotame daugiabučių kvartale, tuomet modernizuojamas daugiabutis Taikos g. 62. Specialistai aiškinosi, ar statybų aikštelėse naudojami kokybiški gaminiai ir medžiagos, ar deklaruojamos jų savybės atitinka privalomas (projektines).

Nors reikšmingų pažeidimų tikrintose statybvietėse nenustatyta, Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Česlovas Ignatavičius turėjo pastabų ir pasiūlymų, kaip būtų galima pasiekti dar geresnę atliekamų darbų kokybę. Išsamius patikrinimo rezultatus nurodys VTPSI statybos valstybinės priežiūros pareigūnai, užpildę specialius klausimynus. Nežymius kokybės trūkumus bus pareikalauta ištaisyti.

Tai – pirmasis, bet ne vienintelis toks patikrinimas. Siekiant apsaugoti statytojų (užsakovų), pastatų naudotojų interesus, panašūs vizitai žadami ir į kitas statybvietes. Didžiausia atsakomybė už nekokybiškų statybos produktų naudojimą tenka rangovams, tad gaminius ir medžiagas jie turi rinktis ne tik pagal mažiausią kainą.

VTPSI specialistai primena, kad norint užtikrinti statybos kokybę turi būti ne tik parinkti tinkami produktai, bet ir sumontuoti laikantis technologinių reikalavimų. Tai jau statybos darbų vadovo rūpestis. Kvalifikuotas ir principingas statybos techninis prižiūrėtojas statybvietėje turėtų kurti nepakantumo net ir mažiausiems kokybės reikalavimų pažeidimams aplinką.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video