Top Baneris

Statybos produkcijos sertifikavimo centras pertvarkomas į uždarąją akcinę bendrovę

2022 kovo 31 d.
floor plan 1474454 1280
Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Trečiadienį Vyriausybė davė sutikimą pertvarkyti Aplinkos ministerijai pavaldų Statybos produkcijos sertifikavimo centrą (SPSC) į uždarąją akcinę bendrovę. Planuojama, kad įstaigos statusas keisis nuo gegužės 1 d.

Primename, kad valstybės įmonė SPSC skaidoma į dvi dalis: įsteigta viešoji įstaiga Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA), kuri nuo š. m. gegužės 1 d. perima viešojo administravimo funkcijas, o komercinės funkcijos liks uždarojoje akcinėje bendrovėje, kuri bus privatizuota.

SSVA veiks kaip sektoriaus pažangą palaikančių iniciatyvų ir priemonių centras, padės įgyvendinti projektus, kuriuos dėl jų masto ar specifikos sudėtinga realizuoti neįsitraukus valstybei. Jai bus perduotas ir statybos dalyvių atestavimas.

Valstybei nuosavybės teise priklausantis ir šiuo metu SPSC patikėjimo teise valdomas nekilnojamasis ir ilgalaikis materialusis turtas investuojamas sudarant uždarosios akcinės bendrovės Statybos produkcijos sertifikavimo centro įstatinį kapitalą.

Po pertvarkos valstybei nuosavybės teise atitenkančios uždarosios akcinės bendrovės akcijos, suteikiančios 100 procentų balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, perduodamos valdyti, naudoti ir disponuoti jomis patikėjimo teise Aplinkos ministerijai.

SPSC reformuojamas įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą valstybės įmonių pertvarkos planą, parengtą pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijas.

Aplinkos ministerija galimybes atskirti šios valstybės įmonės atliekamą viešojo administravimo funkciją – statybos dalyvių atestavimą – nuo jos komercinės veiklos išnagrinėjo dar 2017 m. Dėl to buvo konsultuojamasi ir diskutuojama su statybos sektoriaus bendruomene, suinteresuotomis institucijomis, organizacijomis.

SSVA, be minėtosios atestavimo veiklos, pagal poreikį rengs ir teiks įrodymais grįstą informaciją ir rekomendacijas priimant ir įgyvendinant visuomenei aktualius sprendimus statybos srityje. Be to, ji turėtų tvarkyti ir plėtoti statybos sektoriui skaitmeninti skirtą nacionalinę infrastruktūrą, kurią kartu su partneriais kurs Aplinkos ministerija.

Seimas 2021 m. birželio mėn. priėmė Statybos įstatymo ir Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimus, kuriais dalis viešojo administravimo funkcijų priskiriamos VšĮ SSVA. Įstatymų pakeitimai įsigalioja 2022 m. gegužės 1 d.

 

Šaltinis: Aplinkos ministerija

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video