Top Baneris

Sostinės Džiaugsmo kvartalo gyventojai bando išvengti nepageidaujamų statybų

2016 rugpjūčio 17 d.
Džiaugsmo kvartalas („Google Maps“ nuotr.)
Džiaugsmo kvartalas („Google Maps“ nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) informavo apie praėjusią savaitę pasirašytą protokolą dėl Džiaugsmo kvartalo Naujosios Vilnios seniūnijoje detaliojo plano sprendinių tolesnio įgyvendinimo. Aplinkos ministerijos, VTPSI, Vilniaus miesto savivaldybės ir bendruomenės atstovai buvo susirinkę į bendrą posėdį tartis dėl nemažai diskusijų keliančių statybų pagal šios teritorijos detalųjį planą. Aiškintasi, kur vadinamajame „Signatarų kvartale“ galima statyti blokuotus, kur tik pavienius, o kur gal ir daugiabučius namus.

Skirtingai traktuojant Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2004 metais patvirtintą Džiaugsmo gatvės detalųjį planą, Džiaugsmo kvartale atsirado sublokuotų 1 ar 2 butų namų sklypuose, kuriuose pagal detalųjį planą galimas sodybinis užstatymas vienbučiais ir dvibučiais mažaaukščiais namais. Vietos bendruomenės atstovų manymu, blokuotų namų statyba kvartale apskritai negalima. Tačiau remiantis detaliuoju planu palei Džiaugsmo gatvę iš abiejų pusių leidžiama statyti blokuotus namus. Kiti suplanuoti kvartalo sklypai patenka į sodybinio užstatymo teritoriją, kurioje galima tik neblokuotų vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų namų statyba.

Į detalųjį planą perkeltas tuo metu galiojusiame Vilniaus miesto bendrajame plane nustatytas sodybinio tipo užstatymo intensyvumo rodiklis – 0,8. Šis plano sprendinys lemia pastatų dydį. Kai kurie statytojai juo piktnaudžiauja, dar projektavimo stadijoje numatydami galimybę pastatytame vienbučiame ar dvibučiame name suformuoti kelis atskirus butus.

Statytojai deklaruoja, kad statomi blokuoti vienbučiai ar dvibučiai namai, kvartalo gyventojai nerimauja dėl to, kaip bus įgyvendinti daugiabučiams namams keliami reikalavimai: įrengiamos automobilių stovėjimo vietos, infrastruktūros objektai ir kt.

Posėdžio dalyviai, atsižvelgdami į tai, kad kvartalo detalusis planas jau apie 70 procentų įgyvendintas, sutiko, kad keisti visų sklypų užstatymo intensyvumą netikslinga, tačiau sustabdyti nepageidautiną procesą būtina.

Bendru posėdžio dalyvių sutarimu nuspręsta nustatyti tam tikrus reikalavimus, padėsiančius išvengti problemų toliau įgyvendinant detaliojo plano sprendinius.

Teritorijose, kuriose nustatytas žemės sklypų sodybinio užstatymo tipas, gali būti statomas tik vienas tam pačiam gyvenamųjų pastatų tipui priklausantis pastatas – vienbutis ar dvibutis gyvenamasis namas su priklausiniais. Nekeičiant detaliojo plano, parengus sklypų pertvarkymo projektus, sodybinio užstatymo sklypai gali būti skaidomi į ne mažesnius kaip 9 arų sklypus, namus blokuoti juose galima tik per sklypo ribą.

Norint realizuoti kitokią plėtros programą (sodybinio užstatymo teritorijoje formuoti blokuotų namų užstatymą ne per sklypo ribą, numatyti daugiabutį užstatymą ir pan.), galiojantis detalusis planas turi būti koreguojamas.

Teritorijose, kurių žemės sklypuose nustatytas naudojimo pobūdis – mažaaukščių statinių statyba, ir formuojant blokuotą užstatymą prie gatvių gali būti statomi tam pačiam gyvenamųjų pastatų tipui priklausantys pastatai – vienbučiai ar dvibučiai gyvenamieji namai (jie gali būti ir 3 aukštų).

Pagal VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video