Top Baneris

Sostinės daugiabučiams renkasi tvaresnę skydinę renovaciją

2023 rugpjūčio 30 d.
IMG 9137
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto Taryba pritarė „Vilniaus miesto atrinktų kvartalų energinio efektyvumo didinimo iki 2025 metų“ programos pakeitimams – į renovacijos planus įtrauktas naujas prioritetinis kvartalas Vilkpėdėje, o jau esamas prioritetinis Justiniškių kvartalas papildytas vienu pastatu. Taip pat nuspręsta taikyti naują renovacijos modelį, skelbia savivaldybė pranešime spaudai. 

„Manoma, kad modulinės renovacijos modelis yra ne tik kur kas efektyvesnis, bet ir tvaresnis, – sako įstaigos „Atnaujinkime miestą“ vadovė Eglė Randytė. – Atnaujinant pastatus gamykloje pagamintais skydais galėtume užtikrinti efektyvesnius ir greitesnius renovacijos procesus ir tokiu būdu pagerinti gyvenamosios aplinkos kokybę didesniam sostinės gyventojų skaičiui.“

Modulinę arba kitaip vadinamą skydinę renovaciją sėkmingai taiko Olandija, Vokietija, Estija ir kitos Europos šalys. Skydinei renovacijai naudojami mediniai skydai su akmens vatos užpildu. Medinė statyba populiarėja ir siūloma vis daugiau tvaresnės statybos sprendimų.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo birželio kviečia teikti paraiškas dėl bandomųjų parodomųjų viešosios paskirties ir daugiabučių namų pastatų modernizacijos skydais projektų.

Vilniaus daugiabučių ir kitų pastatų renovacija besirūpinanti VšĮ „Atnaujinkime miestą“ pagal šį kvietimą ir jame nurodytus kriterijus planuoja pateikti paraišką modernizuoti Justiniškėse esantį lopšelį-darželį „Justinukas“ ir tris daugiabučius namus, esančius Antakalnyje, Žirmūnuose ir Vilkpėdėje. „Atnaujinkime miestą“ jau parengė ir pristatė šių namų gyventojams investicijų planus. 

Numatoma, kad bendra šiems projektams reikalinga suma sieks kiek daugiau nei 9 mln. eurų. Jei projektai bus patvirtinti Aplinkos projektų valdymo agentūros, daugiabučių namų renovacijai skydais bus suteikiama 70 procentų valstybės parama visoms energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, lopšeliui-darželiui „Justinukas“ – 80 procentų.

Renovacija aktuali ir regionuose. „Statyba ir architektūra“ redakcijos skelbtame konkurse teiktos idėjos, kaip įgyvendinti renovaciją naudojant tvarius medinės statybos sprendimus Semeliškių miestelyje Elektrėnų savivaldybėje. Atrinktos trys idėjos, kaip ne tik atnaujinti pastatus, bet ir sutvarkyti kvartalo viešąją erdvę, kad ji būtų patraukli gyventojams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video