Top Baneris

Savivaldybė kreipėsi į teismą dėl nesumokėtos baudos už ąžuolo Vilniaus centre nupjovimą

2023 liepos 31 d.
6468c50ee9ffd20230520lbal38742
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl ąžuolą Vilniaus centre nupjovusios įmonės nesumokėtos beveik 142 tūkst. eurų baudos.

„Penktadienį Vilniaus miesto savivaldybė oficialiai pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui dėl 141 603,80 eurų dydžio žalos atlyginimo išieškojimo iš „Rinktinės NT“ už neteisėtai be leidimo nukirstą šimtametį ąžuolą Ceikinių gatvėje“, – BNS informavo savivaldybė.

Ieškiniu savivaldybė taip pat siekia iš įmonės gauti 5 proc. dydžio palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

Savivaldybė teigia, jog bendrovei pretenziją, kuria reikalavo ne vėliau kaip iki birželio 25 dienos padengti apskaičiuotą žalą, pateikė gegužės 23 dieną.

„Vis dėlto iki nurodyto termino įmonė žalos neatlygino, todėl savivaldybė yra priversta kreiptis į teismą“, – nurodoma komentare.

Savo ruožtu „Rinktinės NT“ yra pažymėjusi norinti atlyginti miestui padarytą žalą, tačiau nemato teisinio pagrindo mokėti tokios baudos, kokios reikalauja savivaldybė.

BNS primena, kad gegužės pabaigoje Vilniaus Ceikinių gatvėje, privačiame sklype, buvo nupjautas brandus ąžuolas, įtariama, nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos.

Ąžuolą nupjovusiai bendrovei „Rinktinės NT“ sostinės savivaldybė tuomet skyrė 141 tūkst. eurų baudą. Bendrovė dėl šio žingsnio atsiprašė, tačiau savo kaltę neigė ir tvirtino, jog veikė pagal galiojantį detalųjį planą, taip pat siūlė miesto valdžiai ąžuolą perkelti.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video