Top Baneris

„Rinktinės NT“: Ceikinių gatvėje nupjautą ąžuolą Vilniaus savivaldybė buvo pažymėjusi kaip kirstiną

2023 gegužės 30 d.
6468c50ee9ffd20230520lbal38742
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto taryba, patvirtindama Ceikinių g. esančio sklypo detalųjį planą, pati dar 2008 m. įteisino garsiojo ąžuolo ir dar 11 medžių kirtimą, teigia „Rinktinės NT“ pranešime spaudai. Patvirtindama šį detalųjį planą ir jį lydintį aiškinamąjį raštą savivaldybė taip pat numatė minėto sklypo užstatymo zonas ir užstatymo intensyvumą. Remiantis šiuo iki šiol galiojančiu dokumentu 2016 m. vystytojas priėmėme sprendimą įsigyti Ceikinių g. esantį žemės sklypą. 

Konkretus medis, apie kurį kalbama detaliojo plano pagrindinio brėžinio popierinėje versijoje, yra dengiamas užstatymo reglamentų lentele. Tačiau galutinė to paties detaliojo plano pagrindinio brėžinio elektroninė DWG formato dokumento versija, kuri buvo perduota vystytojui ir yra prieinama savivaldybei, patraukus minėtą lentelę rodo, jog medis yra pažymėtas kaip kertamas. 

„Rinktinės NT“ taip pat tvirtina, kad šis kaip ir kiti 11 sklype esančių medžių yra kertami, aiškiai nurodoma dar 2008 m. parengtame detaliojo plano aiškinamajame rašte. Čia teigiama, kad konkrečiai šiame sklype yra fiksuojamas saugomai vertingai želdinių grupei priskiriamas ąžuolas (Nr. 131), o „[…] kiti savaiminiai ir sodinti lapuočiai bei eglutės ir vaismedžiai […] planuojami kirsti […]“.  

Įmonė teigia siūliusi keletą sprendimų, kaip elgtis su sklype esančiu ąžuolu.

Primenama, kad bendrovei „Rinktinės NT“ sostinės savivaldybė skyrė 141 tūkst. eurų baudą. „Po (…) mūsų išsiųsto kreipimosi į Generalinę prokuratūrą yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savivaldžiavimo. Savivaldybė pagal savo tvarką taip pat yra paskaičiavusi atkuriamosios vertės baudą ir ta suma susidarė 141 tūkst. eurų. Bauda jau yra pateikta sklypo savininkui, vystytojui, tikimės greito jos apmokėjimo“, – trečiadienį po susitikimo su aplinkos ministru žurnalistams sakė Valdas Benkunskas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video