Top Baneris

Savavališkas kapitalinis buto remontas kelia grėsmę visam namui

2016 balandžio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Šylant orams, prasideda butų remontų sezonas ir ima gausėti daugiabučių gyventojų skundų Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), kad jų kaimynai, remontuodami butą, jame savavališkai griauna sienas ir taip kelia grėsmę viso namo konstrukcijoms.

Pasak VTPSI specialistų, norint pertvarkyti bute esančias pastato laikančiąsias konstrukcijas, kurios yra namo bendrojo naudojimo objektai, privalu parengti kapitalinio remonto projektą ir gauti daugumos butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą. Civilinis kodeksas nustato, kad bet kokiems veiksmams, darantiems įtaką pastato bendrojo naudojimo objektams, reikia šio sutikimo.

Bėdos gali pridaryti, nors ir pagal projektą, bet netinkamai atlikti kapitalinio remonto darbai. Dėl to reikalaujama, kad jiems vadovautų kvalifikacinius reikalavimus atitinkantis statybos inžinierius. Jeigu daugiabutis yra ypatingasis statinys (didesnis nei 5 aukštų ar 2 tūkst. kvadratų metrų ploto), šiems darbams turi vadovauti tik atestuotas statybos darbų vadovas.

Nei projekto, nei daugumos gyventojų sutikimo nereikia, jeigu daugiabučio namo bute norima pašalinti nelaikančiąją konstrukciją ar jos dalį. Tačiau jokie remonto darbai neturi kelti pavojaus namo stabilumui, o triukšmas ir dulkės neturi apsunkinti gyvenimo kaimynams. Jeigu kitiems namo gyventojams kyla abejonių, ar remonto darbai nekelia grėsmės, jie pirmiausia turėtų kreiptis į namo techninį prižiūrėtoją. Jeigu šis netinkamai atlieka savo pareigas ar jų visai neatlieka, – į savivaldybės administraciją, kuri vykdo statinių naudojimo priežiūrą.

Kai gyventojams kyla pagrįstų įtarimų, kad kapitalinis remontas daromas neteisėtai ir gali pažeisti namo stabilumą, jie turėtų nedelsdami apie tai pranešti VTPSI. Atvykę statybos valstybinės priežiūros inspektoriai patikrins padėtį ir, nustatę pažeidimų, pareikalaus, kad buto savininkas juos pašalintų, taip pat taikys įstatymų numatytas sankcijas. Už statybos darbų atlikimą neturint privalomųjų dokumentų jiems pradėti gali būti skiriama nuo 289 iki 868 eurų bauda.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video