Top Baneris

SA šuolis tvarumo ir inovacijų link: kodėl reikia keisti žurnalo koncepciją?

2023 spalio 9 d.
SA e magazine scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

7 sekundės – tiek užtruko perskaityti pavadinimą. Jeigu užkabinome, tikėtina perskaitysite šį paragrafą ir keliausite toliau. Na, o jeigu domitės, kas vyksta statyboje ir architektūroje (o taip pat ir šios srities žiniasklaidoje, t.y. „Statyba ir architektūra“ žurnale) – galbūt sukramtysite šį straipsnį kaip saldainį. 

Sparčiai skaitmeninimas pasaulis lėmė dėmesio trukmės sumažėjimu ir augančiu paviršutinišku aplinkos supratimu. Kartu tai reiškia ir neaprėpiamus informacijos srautus, kasdien gimstančias naujas idėjas, antraštes, galvosūkius ir dar daugiau kylančių klausimų, iš kurių vienas – „O kaip atrasti man reikalingą, aiškiai išdėstytą (ir visada prieinamą) informaciją?“ Visa tai – neišvengiamas žingsnis į priekį, o mes, būdami atsakingi už aktualių žinių sklaidą statybos ir architektūros sektoriuje, judame kartu su technologiniu progresu. 

Kas mūsų laukia toliau?  

SA.lt transformuojasi kartu su sparčiai lekiančiu pasauliu. Nutolę nuo mūsų tradicinio žurnalo, pristatėme specialųjį „SA x AI“ – dirbtinio intelekto (kartu su redakcijos komanda) sukurtą leidinį, kuriuo skatiname smalsumą naujovėms ir technologinį inovacijų progresą statybos, inžinerijos ir architektūros srityse. Paskatinti skaitmenizacijos, tvarumo ir informacinio srauto prieinamumo, mes nutarėme visiškai pereiti į skaitmeninį formatą.  

DINAMINIS INFORMACIJOS PRIEINAMUMAS. 

Paprasčiausiai įsivertinkime, kad per daugybę metų žurnalo leidybos atradote vieną, kitą, šeštą ir devintą itin aktualų, įdomų bei svarbų straipsnį. Bet argi kaupsite namuose ar biuruose tvarkingai sudėliotus žurnalų „bokštus“, o prisiminus apie tam tikrą straipsnį, bandysite surasti tą 2015 metų birželio leidinį? Ar visgi patogiau ieškoti online formatu? Įsivaizduokite perskaitę informatyvų ir intriguojantį tekstą, norėsite pasidalinti su kolega – ar važiuosite per miestą perduoti žurnalą? Kur kas svarbiau sukurti vieną vietą, kurioje visa ši informacija bus lengviau prieinama ir pasidalinama. 

Lengviau pasiekiami taps ne tik skaitmeniniai žurnalo leidiniai, bet ir platesnė informacija: pagal atitinkamas tematikas žurnalų straipsniuose rasite integruotas nuorodas į temą papildančius tekstus ir šaltinius. Kartu šią informaciją praturtins vaizdo įrašai, žurnalo publikacijos dinamiškai integruos didesnį informacijos srautą vienoje vietoje ir kiekvienas skaitytojas atras savo mėgstamą formatą. Daugiau jokio bergždžio naršymo interneto platybėse ir senuose archyvuose, Jums aktualią informaciją SA pateiks kaip ant delno.

SKAITMENIZACIJA. 

​​Jau ilgą laiką džiaugiamės įvairiomis programinėmis įrangomis, leidžiančiomis mums saugoti didelius informacijos kiekius vienoje vietoje, o tam prieiti tereikia delno dydžio įrenginio, kuris lydi mus kiekviename žingsnyje. Tobulėjant tarpusavio komunikacijai, skatinamas spartesnis ir paprastesnis bendrų žinių apsikeitimas. Rašydami apie technologinį progresą, privalome ir patys progresuoti, tad žurnalą kelsime į kitą lygį:

  • Visiškai pereiname į skaitmeną;
  • Tekstinę informaciją praturtiname vaizdo įrašų formatu;
  • Integruojame pagrindinį turinį praplečiančius šaltinius – skaitytojui nebereikia gaišti laiko papildomam „googlinimui” ;
  • Žengiame koja kojon su technologijomis, todėl esame atviri galimybei bendradarbiauti dėl papildomos technologinės integracijos (AR, VR, 360 nuotraukos) 

Kartu su vis populiarėjančiomis skaitmenizacijos technologijomis ne tik mokysimės, bet ir mokysime, kad ateityje suteiktume kuo daugiau pridėtinės vertės skaitytojui. Naują, skaitmeninį pasaulį atrakinti bus lengviau nei įprastai, bet kuriuo išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, tokiu būdu ištrinant ribas tarp skaitmeninio ir fizinio pasaulio.

TVARUMAS.

Nepaisant popierinės spaudos, žurnalo įgyvendinimui ir skaidai yra sunaudojama nemažai išteklių. Spaudos sąnaudos, popierius, transportas ir siuntimai, o kurgi dar plastiko pakuotės – juk ne apie tai tvari ateitis. Bendradarbiaudami su įvairiais partneriais, pastebėjome ne sykį užsimenamą įmonių politiką – prieš popierinę spaudą! Išteklių tausojimas – tai ir SA.lt prioritetas.

Nuo šiol – 4 tematiniai žurnalo sezonai

Įvertindami didžiulį neaprėpiamos informacijos kiekį, suvokiame, kad mūsų pareiga – informuoti ir perteikti tą informaciją patogiu ir prieinamu būdu. O tai paskatino 4 sezoninių žurnalų idėją, kiekvienam leidiniui skiriant specifinę tematiką. Rudens, žiemos, pavasario ir vasaros žurnaluose matysite koncentruotą, aktualiausią informaciją, skirtą būtent to leidinio temai. Daugiau jokio begalinio naršymo rankiojant informaciją iš įvairiausių šaltinių, o temų aktualumas išlieka ilgą laiką – bet kada galėsite sugrįžti prie jums rūpimų klausimų, pavartę tik vieno žurnalo numerį. Kokios temos laukia ateinančiais metais? Jau netrukus!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video