Top Baneris

Rugpjūtį gyventojai aktyviausiai pirko butus

2016 rugsėjo 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto rinka vasarai baigiantis kiek padidino apsukas – labiausiai išaugo pirkėjų susidomėjimas butais. Vis dėlto ši tendencija rugpjūtį aplenkė Vilnių.

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, rugpjūtį NT pirkėjai buvo aktyvesni: pirkimo sandoriais iš viso perleisti 10 508 pastatai, patalpos ir žemės sklypai. Tai yra 6,7 proc. daugiau, nei liepą, kuomet perleisti 9 845 NT objektai, ir beveik 11 proc. daugiau, nei tuo pačiu metu pernai.

Rugpjūtį būsto pirkėjai labiau domėjosi butais, o ne individualiais gyvenamaisiais namais. Pirkimo sandoriais įgyti 932 butai – 7,1 proc. daugiau, nei liepą, ir tik 2,1 proc. daugiau nei pernai rugpjūtį.

Vidutiniškai praėjusį mėnesį kasdien pirkimo sandoriais buvo perleidžiama po 100 butų kasdien – nauji savininkai jau įsigijo 3 079 butus. Rugpjūtis aktyvumu butų rinkoje liepą lenkė 9,5 proc., o lyginant su 2015 metų tuo pačiu laikotarpiu, buvo penktadaliu – 22 proc. – aktyvesnis. Palyginti liepą pirkimo sandoriais perleista 2 811 butų, pernykštį rugpjūtį – 2 521, o 2014-ųjų tą patį mėnesį – 2 573 butai.

Kalbant apie butų rinką didžiuosiuose miestuose, Klaipėdoje ir Kaune, rugpjūtį ji buvo dinamiškesnė ir daug aktyvesnė nei vidurvasarį. Tuo metu Vilniuje paskutinis vasaros mėnuo butų rinkos aktyvumu keliais procentais nusileido liepai. Gali būti, kad butų pardavimus sostinėje koregavo vasaros pabaigoje išauganti nuomojamo būsto paklausa: užuot turtą pardavę, kai kurie savininkai rinkosi uždirbti iš nuomos. Tačiau vangokai registruojami nuomos sandoriai neleidžia daryti tikslių išvadų apie NT rinkos tendencijas.

Žemės sklypų rinkoje rugpjūtį vis dar buvo juntamas vidurio sezonui būdingas rinkos sulėtėjimas. Praėjusį mėnesį pirkimo sandoriais perleisti 4 909 žemės sklypai. Toks rezultatas liepą lenkia tik 3,9 proc., o lyginant su pernai rugpjūčiu, šiųmetis buvo 4,7 proc. aktyvesnis.

Registrų centro inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video