Top Baneris

Siekia, kad renovuojamų pastatų energinė klasė būtų ne žemesnė kaip B

2023 rugsėjo 26 d.
Daugiabučio renovacija
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija parengė statybos techninio reglamento STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas” pataisas dėl modernizuojamų pastatų energinės klasės nuostatų pakeitimo, kurias priėmus pastatų renovacija bus efektyvesnė, teigiama ministerijos pranešime.

Renovacijos procesas yra labai svarbus siekiant sumažinti pastatų energijos suvartojimą, išmetamųjų teršalų kiekį ir sąskaitas už energiją.

Todėl šio statybos techninio reglamento pataisose numatoma, kad renovuojamų pastatų energinė klasė turės būti ne žemesnė kaip B (šiuo metu numatyta, kad ne mažesnė kaip C). Siūloma, kad ši nauja tvarka būtų taikoma pastatams, kuriems leidimas modernizuoti pastatą ar jo dalį ar rašytinis įgalioto valstybės tarnautojo pritarimas statinio projektui, kai statybą leidžiantys dokumentai neprivalomi, bus išduotas po 2024 m. sausio 1 d. bei statybos darbai pradėti po 2024 m. sausio 1 d. ir jie finansuojami Lietuvos Respublikos ar Europos Sąjungos biudžeto lėšomis.

Išimtis bus taikoma tiems atvejams, kai Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) teikimo pasirašytoje sutartyje buvo numatyta C energinio naudingumo klasė.

Pastabas ir pasiūlymus „Dėl statybos techninio reglamento STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ galima teikti iki spalio 10 d. Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video